W środę dzieci w przedszkolu obchodziły Święto czekolady. Wspólnie przygotowaliśmy szaszłyki z owoców, które następnie polewaliśmy polewą czekoladową. Słodki dzień bardzo podobał się przedszkolakom.
Agnieszka Urbaniak-Fratyka
Za oknami piękna wiosna. Zielenią się trawniki, kwitną żonkile, tulipany, pojawiają się pierwsze liście. Przed nami Wielkanoc, święta kolorowe i bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. To czas dekoracji, wyjątkowych zapachów i rodzinnego wyciszenia. Z uwagi na to, w środę dzieci z grupy Muchomorków tworzyły dekoracje świąteczne. Dzieci zadbały o wystrój sali przedszkolnej. Ozdabiały jajka, przygotowywały piękne kartki świąteczne i wycinały zajączki. W ramach zajęć dowiedziały się także o tradycjach wielkanocnych. Życzymy pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.
Zofia Wierzbicka
W sobotę 8 kwietnia 2017 r. 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w rajdzie turystycznym „Szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc” zorganizowanym Klub PTTK Ziemi Pyrzyckiej pod patronatem Burmistrza Pyrzyc - p. Marzeny Podzińskiej. Rajd rozpoczął się przy Studni św. Ottona gdzie pierwsi Pyrzyczanie w 1124r. przyjęli chrzest z rąk biskupa Ottona z Bambergu. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Chramowe, na którym znajdował się założony prawdopodobnie pierwszej połowie XIX w. dawny cmentarz. Kolejnym etapem zwiedzania były otaczające Pyrzyce mury obronne z wchodzącymi w ich skład basztami i bramami (Baszta Pijacka, Sowia, Prochowa, Brama Szczecińska zwana Zegarową, Brama Bańska). Każda szkoła prezentowała krótką informacje o zwiedzanym miejscu. W imieniu naszych uczniów historię Baszty Pijackiej przedstawił Kacper Mikołajczyk. Zwiedzanie zakończyło się przy Kaplicy Św. Ducha, gdzie odbył się konkurs wiedzy o Pyrzycach. Po emocjonujących rozrywkach umysłowych udaliśmy się na metę rajdu, gdzie czekał na nas gorący poczęstunek. Pomimo kropiącego chwilami deszczu humory dopisały i zadowoleni wracaliśmy do Mielęcina z nadzieją na kolejne spotkanie na turystycznym szlaku.
Zofia Wierzbicka
Ewa Denisewicz
W piątek 31.03.2017 "Krasnoludki" świętowały w przedszkolu Światowy Dzień Budyniu.
Z tej okazji dzieci dowiedziały się z jakich składników robi się budyń, następnie wszystkie dzieci na deser zajadały się pysznym budyniem.
Wiosenne zabawy na placu przedszkolnym.
Korzystając z pierwszego wiosennego słońca dzieci z przedszkola wspólnie bawiły się na placu przedszkolnym, dużo usmiechu i radości sprawiły również zabawy chustą animacyjną. Nic tak nie cieszy jak radość dziecka. Czekamy na kolejny słoneczny dzień.
Agnieszka Urbaniak-Fratyka
ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK
Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym. Dzięki temu, udajesię dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody. Dzieci z grupy "Muchomorki" pod okiem pani zassiały nasiona: bazylii, majeranku i owsa oraz zasadziły cebule kwiatowe - mieczyki, tulipany i hiacynta, którego zanurzyły w wazonie z wodą.
Wszyscy z niecierpliwością czekają na zielone roślinki oraz kwiaty. Podjęte działania praktyczne stanowią okazję do prowadzenia systematycznej obserwacji, a także uczą odpowiedzialności. i obowiązkowości.
Po kilku dniach od siewu i sadzenia dzieci zaobserwowały pojawiające się kiełki roślin kwiatowych, ziół oraz pąk hiacynta.
Dzieci zaangażowały się w prace ogrodnicze codziennie pielęgnując rośliny. Wiele radości dostarczyła też systematyczna obserwacja zmian zachodzących w roślinach. Trzeba przyznać, iż "Muchomorki" to wspaniali ogrodnicy.
Zofia Wierzbicka
Uczniowie klas I - III w drugim etapie konkursu zmierzyli się
z najpiękniej opowiedzianą baśnią. Pod uwagę brano bogate słowinictwo,
którym posługiwali się uczestnicy oraz strój i rekwizyty jakimi była wzbogacona
opowieść. Laureatami konkursu zostali:
1. Martyna Bereżańska klasa IIIb
2. Kacper Mikołajczyk klasa IIIa
3. Zuzanna Jemielity klasa IIIa
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję - organizator Paulina Grab
W dobie dużej ilości zachorowań na choroby cywilizacyjne
bardzo ważnym aspektem naszego życia jest prawidłowa dieta. Od
najwcześniejszych lat młodzi ludzie powinni zostać wyposażeni w wiedzę
i umiejętności dbania o swoje zdrowie. Z tą ważną kwestią związane było spotkanie
pielęgniarki szkolnej Pani Haliny Szczepkowskiej z uczniami klasy pierwszej.
Na postawie piramidy żywieniowej uczniowie otrzymali dokładne wskazówki
jakie produkty spożywcze odgrywają w organiźnie jaką rolę oraz w jakich
proporcjach należy je spożywać.
W ramach cyklu związanego ze zdrowym odżywiamiem uczniowie
założyli własną hodowlę roślin, które zostaną wykorzystane
do przygotowania smakowitych posiłków. Zapraszamy na kolejną informację
już za kilka dni.
Katarzyna Maliszewska - Olech
Samodzielne przygotowywanie wiosennych kanapek to sama przyjemność. Przekonały się o tym dzieci z grupy 4-5-latków w piątkowy ranek. Grupa „Muchomorki” przyrządzała wiosenne kanapki bogate w witaminki i barwne kolory. Głównymi składnikami kanapek były warzywa. Ważną rolę odgrywał również szczypiorek, który wyrósł z własnoręcznie posadzonych przez dzieci cebulek. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogą się wykazać i stworzyć coś własnego na swój sposób. Kanapki wyglądały bardzo smakowicie, wszyscy jedli z wielkim apetytem. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania się. Jestem dumna z moich „Muchomorków”.
Zofia Wierzbicka
Troszkę kapryśna, lekko jeszcze chłodna ale już jest – wiosna.
Uczniowie przywitali ją z wielką radością kolorowymi transparentami, grzechotkami,
a niektórzy oryginalnym przebraniem. O jej nadejściu przypomnieliśmy mieszkańcom
Mielęcina w czasie barwnego korowodu, który przemaszerował przez wieś.
W czasie zajęć warsztatowych uczniowie wykonywali krzyżówki, gry planszowe,
grzechotki, pompony, transparenty czy marzanny.
Niewątpliwą atrakcją tego dnia było pierwsze w tym sezonie ognisko i pieczone
kiełbaski.
Katarzyna Maliszewska - Olech
Ewa Kędzierska
Paulina Grab
O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI I TOLERANCJI
13 marca klasę IV odwiedziły panie Wioletta Bereżańska i Anita Sońko, które
na co dzień pracują w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Puchatek”
w Nowielinie.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia o chorej ośmiorniczce, która była bardzo smutna z powodu swojej niepełnosprawności.
Panie Wioletta i Anita przybliżyły, czym jest niepełnosprawność; podały jej przykłady. Opowiedziały o swojej pracy.
Dzieci brały udział w licznych zabawach przy muzyce i nie tylko. Wchodziły
w role niepełnosprawnych, a następnie opowiadały o swoich uczuciach.
Uczestnicy spotkania przypomnieli, czym jest tolerancja. Wskazali, w jaki sposób należy zachowywać się względem osób chorych i niepełnosprawnych.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
W KRAINIE BAŚNI
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, którego celem było przedstawienie ulubionej baśni wybraną techniką plastyczną. Laureatkami konkursu zostały:
1. Martyna Bereżańska kl. IIIb
2. Klaudia Sobolewska kl. II
3. Martyna Gorzelska kl. II
Zachęcamy do udziału w drugiej części konkursu „Ulubiona baśń”.
Paulina Grab
W sobotę 18.03.2017 roku w SP w Żabowie odbył się Rajd Turystyczny pod hasłem : „POWITANIE WIOSNY”, którego celem było nawiązanie do tradycji powitania wiosny. Podczas kilkukilometrowego marszu turyści mieli okazję podziwiać piękno i walory krajoznawcze pobliskiego otoczenia. Na mecie rajdu czekał ciepły posiłek oraz blok konkursów i zabaw. Turyści spróbowali swoich sił w grach i turniejach sportowych, konkursie wiedzy, plastycznym, układania puzzli na czas oraz w zabawach na wesoło. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zabawach, konkursach i turnieju piłki nożnej. Maciej Stępień, Jakub Strózik, Filip Kurzawa, Filip Balcerczak i Jakub Kacperski dzielnie walczyli w piłce nożnej o III miejsce, a dziewczynki: Emilka Szczepaniak, Julia Woźnicka, Natalia Marciniszyn, Martyna Bereżańska, Oliwia Kurzawa w konkursach również walczyły o wysokie miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy i pamiątkowy dyplom dla szkoły. Mimo deszczowej i zimnej pogody zadowoleni wróciliśmy do domu.
Zofia Wierzbicka
Ewa Denisewicz
WYRÓŻNIENIE W MAŁYM KONKURSIE RECYTATORSKIM
16 marca Laura Zdunowska, uczennica klasy VI, reprezentowała naszą szkołę
w eliminacjach powiatowych do MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, które odbyły się w Pyrzyckim Domu Kultury.
Uczennica pięknie recytowała wiersz Clarence Lee S. Silverstone'a oraz fragment książki P. Beręsewicza Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, za co otrzymała wyróżnienie.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
To już ostatnie podrygi zimy. Przedszkolaki wypatrują pierwszych oznak przedwiośnia. My wykorzystaliśmy słoneczną pogodę i 16 marca wyruszyliśmy na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Nie szukaliśmy daleko, bowiem w drodze do parku, dzieci wskazały na rozchylające się w słońcu przebiśniegi i żółte krokusy. Powoli, małymi krokami przyroda budzi się do życia. W parku rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków. Były to: wróble, gołębie dzięcioły. Oznak przedwiośnia szukaliśmy na ziemi, drzewach i na niebie. Muchomorki trafnie spostrzegły, że słońce grzeje coraz mocniej i dzień jest dłuższy. Na drzewach zauważyliśmy pierwsze pączki, a na ziemi młodą trawę. Nie da się ukryć. Wiosna jest już blisko....
Zofia Wierzbicka
Długa zima dobiega końca. Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy oznak zbliżającej sie wiosny. Uczniowie pierwszej klasy postanowili osobiście sprawdzić jak to wygląda w terenie. Dlatego we wtorkowe przedpołudnie wybrali się na spacer do szkolnego parku. To co zaobserwowali bardzo ich ucieszyło: trawa zazieliniła się, spod zeszłorocznych liści wykiełkowały przebiśniegi, na krzakach i drzewach widać zielone pączki, a słonko tak przygrzewa, że nie chce się wracać do klasy.
Tak wiosna tuż, tuż...
Katarzyna Maliszewska - Olech
W dniach od 09.03 do 11. 03 2017 roku uczniowie wraz z opiekunami wyjechali do „Zielonej Szkoły” do Myśliborza. Celem wyjazdu było: poznanie obiektów zabytkowych, skuteczne komunikowanie się w różnych sytuacjach, efektywne współdziałanie w zespole, kształcenie umiejętności obserwacji. W czasie pobytu w „Zielonej Szkole” zrealizowano wycieczki po terenie i okolicy Myśliborza, zajęcia plastyczne, ognisko, dyskotekę, zabawy w wodzie na basenie, gry i zabawy z języka angielskiego, pobyt w małpim gaju oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem zdobywając tarczę Myślibora (brązową, srebrną i złotą). W muzeum przedstawiciel „Kapituły Tarczowników” uderzeniem miecza w ramię przyjmował do grona tarczowników poszczególnych uczestników wręczając każdemu certyfikat i odznakę. Brązową odznakę i certyfikat otrzymał również P. Dyrektor R. Major. Wspólne spędzenie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu i dało możliwość wszechstronnego poznania zainteresowań i problemów grupy. Uczniowie nauczyli się współpracować ze sobą, podejmować różne zadania. Wspierali się podczas zajęć, gdy rywalizowali z rówieśnikami z innych szkół przebywających w „Zielonej Szkole”. Program „Zielonej Szkoły” stworzył możliwość realizacji tych celów, które trudne byłyby do podjęcia w normalnych szkolnych warunkach. Był prowokacją do odejścia od schematyzmu, a przede wszystkim sprzyjał temu, co najważniejsze w pracy edukacyjnej - rozbudzaniu ducha. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń w „Zielonej Szkole” pozostanie na długo w pamięci uczniów z naszej szkoły.
Z. Wierzbicka i A. Majer-Bienias
W 80 dni dookoła świata
Uczniowie klasy VI wykonali prace ukazujące miejsca, które odwiedził Phileas Fogg, bohater książki Juliusza Verne'a W 80 dni dookoła świata.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu mali mężczyźni z grupy Muchomorków przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy, dla nauczycieli, pani sekretarki i pani kucharki. Chłopcy z uśmiechem na twarzy wręczyli lizaki w kształcie serduszek i kolorowe spinki. Przez cały ranek chłopcy starali się być mili i uprzejmi dla dziewczynek i pań. Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za życzenia.
Zofia Wierzbicka
W naszej sali powstaje piękny zielony kącik przyrody. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do jego założenia. We wtorek dnia 07.03.2017 roku Muchomorki zasadziły w doniczkach cebulkę na pyszny szczypiorek oraz wysiały do doniczki rzeżuchę. Wszystkie doniczki postawiliśmy na parapecie. Zapewniając naszym roślinkom światło i wodę codziennie będziemy obserwować jak zmienia się nasz kącik. Dzieci wykonały zadanie wzorowo, jak zwykle były bardzo szczęśliwe.
Zofia Wierzbicka