Menu

  • PYRZYCKI DZIEŃ DZIECKA

    PYRZYCKI  DZIEŃ  DZIECKA

          Z okazji Dnia Dziecka Pyrzycka Biblioteka Publiczna i Ośrodek Sportu i Rekreacji

    zorganizowały festyn dla dzieci. Z naszej szkoły blisko pięćdziesiątka uczniów

    z klas I - III uczestniczyła w tym wydarzeniu. Już na samym wejściu witała nas

    para klaunów Rupert i Rico, którzy zobawiali dzieci piosenkami i żartami.

    Do naszej dyspozycji były stoiska Policji, Służby Celnej, Sanepidu i Straży Pożarnej. Pani Ewa Kędzierska

    reprezentowała naszą szkołę w wyścigu VIP-ów, gdzie miała do pokonania kilkuzadaniowy tor przeszkód.

    Dodatkowo można było przejść tor przeszkód w alkogoglach, umalować twarz w bajkowe wzory lub

    z podnośnika strażackiego podziwiać okolicę.

                                                                                                                                            Katarzyna Maliszewska - Olech

     

  • Rajd turystyczny Dzień Dziecka

    więcej ...

    W Szkole Podstawowej w Brzesku 3 czerwca 2017 roku odbył się  rajd turystyczny „Dzień Dziecka”, którego celem była integracja dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnych form wypoczynku. W drodze do Brzeska piechurzy podziwiali walory przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne Ziemi Pyrzyckiej. Na mecie rajdu czekało wiele atrakcji w postaci dmuchanej zjeżdżalni, konkursów i zadań do wykonania. Można było spróbować swoich sił w zmaganiach sportowych, konkursie plastycznym, wiedzy. Pogoda dopisała w tym roku więc wszyscy z radością podjęli pieszą wędrówkę, a dobry humor nie opuszczał nas do powrotu do domu.

    Ewa Denisewicz

  • FESTYN RODZINNY

    więcej ...

    „Ruch i gwar to zabawy czar”!

    Pod takim hasłem 01.06.2017 odbył się już po raz kolejny festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Mielęcinie, którego koordynatorem była pani Zofia Wierzbicka. Od godziny  15.00 dzieci wspólnie z nauczycielami dekorowały plac i boisko szkolne. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed 16.00, a chwilę później dyrektor pan Roman Major otworzył festyn rodzinny witając przybyłych, dziękując sponsorom, Radzie Rodziców  i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych: pani Marzeny Podzińskiej - Burmistrza Pyrzyc, jej zastępcy pana Roberta Betyny oraz pana Waldemara Kędziory - Kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

    Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych - placu zabaw oraz boiska szkolnego, a także bardziej niecodziennych - na przykład malowania twarzy, strzelania do tarczy, przejażdżki bryczką, motocyklem bądź quadem. Jednak na początku były piosenki i tańce przedszkolaków przygotowanych przez panie: Zofię Wierzbicką, Monikę Jastrzębską i Agnieszkę Urbaniak-Fratykę oraz bajka pt. „Czerwony Kapturek” w języku angielskim wykonana przez uczniów kl. IV-VI pod kierunkiem pani Agnieszki Majer-Bienias. Jednym z punktów programu było wystąpienie zespołu „Wrzos”, który wykonał piękne pieśni ludowe i popularne. W czasie festynu odbyło się wiele konkurencji sportowych, których punktem kulminacyjnym był mecz siatkówki rozegrany między reprezentacja rodziców i nauczycieli.

    Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na trampolinie i dmuchana zamek. W przerwach między atrakcjami można było zjeść smaczny posiłek - hot-dogi,  kiełbaski, gofry, ciasto. Dla dzieci z okazji ich święta była też wata cukrowa i napoje. Panowała miła i pogodna atmosfera. Festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie  przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

    Ewa Denisewicz

    Zofia Wierzbicka

  • Spotkanie z książką i filmem

    więcej

    SPOTKANIE Z  KSIAŻKĄ I FILMEM

    Warto mieć przyjaciela

     

     

        30 maja w godzinach popołudniowych, w świetlicy, odbyło się SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I FILMEM. Aura była niekorzystna, burzowa, jednak dzieci nie zawiodły i  dotarły do szkoły.

         Podczas spotkania uczniowie czytali bajkę teraputyczną Czarodziejskie imiona oraz fragmenty Małego Księcia. Nie zabrakło także rozmowy o uczuciach, przyjaciołach. Uczestnicy wyjaśnili, dlaczego i w jakich sytuacjach należy używać magicznych słów. Zastosowali je w praktyce... Uczniowie pracowali też w zespołach. Dzieci malowały baranka; puszczały bańki, które na pewno dotarły do planety Małego Księcia. Pojawiła się też róża...

         Na zakończenie uczestnicy obejrzeli bardzo optymistyczny film Wakacje Mikołajka.

     

     

    Katarzyna Szełemej-Giergiel

  • WYCIECZKA DO SZCZECINA

    WYCIECZKA  DO  SZCZECINA

     

           W deszczową i chłodną środę o 8 rano wyjechaliśmy na spotkanie ze

    stolicą naszego województwa – Szczecinem.

    Na miejscu uczniowie i opiekunowie podzielili się na dwie grupy.

    W planie mieliśmy do odwiedzenia dwa fantastyczne miejsca:

    oddział Muzeum Narodowego Centrum Dialogu  Przełomy  oraz katedrę  św. Jakuba.

    Katedra św. Jakuba kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. Dzięki panu

    Dorianowi Sierek wspaniałemu przewodnikowi mogliśmy dowiedzieć się dlaczego

    filary katedry są każdy inny, czyje relikwie możemy zobaczyć oraz co znajduje się

    w kapsule czasu. Niezapomniane wrażenia pozostały nam również po oglądaniu

    Szczecina z tarasu widokowego przy katedrze.

    Kolejne fantastyczne miejsce gdzie można poznać historię i dzieje  naszego regionu

    to Oddział Muzeum Narodowego gdzie interaktywne wystawy przybliżają

    zwiedzającym dramatyczne wydarzenia II wojny światowej, strajków czy stanu wojennego.

    Szczecin to wspaniałe miasto. Zachęcamy wszystkich do jego zwiedzania.

     

    Organizatorzy i opiekunowie: Paulina Grab, Katarzyna Maliszewska- Olech, Beata Kurowska,

                                                     Ewa Kędzierska

     

  • Literackie podchody

    więcej ...

    LITERACKIE PODCHODY

     

       22 maja uczniowie klasy VI wzięli udział w literackich podchodach. Zabawa związana była z lekturą, książką Alfreda Szklarskiego, Tomek w krainie kangurów.

         Dzieci wykazały się znajomością lektury, a także szybkością, sprytem, spostrzegawczością.  Rozwiązywały zadania dotyczące treści książki, a przy okazji miło spędziły czas na świeżym powietrzu. Było wiele radości oraz pozytywnej energii.

     

    Katarzyna Szełemej-Giergiel

  • WARZYWA Z NASZEGO OGRÓDKA

    więcej ...

    Klasa III a na zajęciach przyrodniczych poznawała rośliny rosnące w ogrodzie. Uczniowie dowiedzieli się jakie warzywa można uprawiać w ogrodzie, które ich części są jadalne oraz jakie mają wartości odżywcze. Przyniesione przez nich warzywa zostały wykorzystane do przygotowania kanapek, surówek i sałatek. Te warzywne dania zostały ze smakiem zjedzone na drugie śniadanie.

    Ewa  Denisewicz

  • RAJD PO ZIEMI LIPIAŃSKIEJ

    więcej ...

    Mimo pochmurnej pogody w sobotę 20 maja wyruszyliśmy na rajd rowerowy po Ziemi Lipiańskiej. Celem rajdu było zachęcenie do aktywnego spędzana czasu wolnego oraz poznanie regionu, w którym mieszkamy. Trasa prowadziła przez Krzemlin, Derczewko i Derczewo w okolice Mironowa nad jezioro Grochacz. Pokonując wzniesienia i nierówności leśnej drogi wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody. Wysiłek został nagrodzony po dotarciu na miejsce biwakowe nad jeziorem, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki i upiec kiełbaski na ognisku. Odbył się tam również konkurs wiedzy o Ziemi Lipiańskiej.

    Zofia Wierzbicka

    Ewa Denisewicz

  • WYCIECZKA NA ŁĄKĘ

    więcej ...

    Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego też Muchomorki wykorzystując ją odbyły wycieczkę na pobliską łąkę w piątek -19 maja. Wycieczka edukacyjna miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów na łące, rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem jak również  zabawę na łonie natury. Dzieci wypatrywały biedronek, motyli, pająków, ślimaków i obserwowały kolorowe, polne kwiaty. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i podziwiały piękno przyrody. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji. Wróciliśmy z uśmiechem na buziach, słonko grzało tak, że wszyscy poczuliśmy zbliżające się lato.      

    Zofia Wierzbicka

  • LIGA SZKÓŁ POWIATU PYRZYCKIEGO

    więcej ...

    UDZIAŁ W „LIDZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    POWIATU PYRZYCKIEGO”

     

         18 maja uczniowie naszej szkoły, Natalia Chrzanowska, Laura Zdunowska, Jakub Bugaj i Jakub Wolański, wzięli udział w III edycji ,,Ligi Szkół Powiatu Pyrzyckiego”.

         Dzieci zmagały się z różnymi zadaniami. Rozwiązywały test, liczyły, wykazywały się znajmością przysłów, rysowały, układały puzzle oraz brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych.

         Tuż przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli.

         I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Żabowa, II – Szkoła Podstawowa z Bielic, III – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi z Pyrzyc.

          Udział w „Lidze Szkół” zapewnił wszystkim dobrą zabawę w miłej atmosferze. Dzieci są bogatsze o nowe doświadczenia,  znajomości.

     

     

                                                                                Katarzyna Szełemej-Giergiel

     

        

  • KONKURS CZYTELNICZY

    więcej ...

    KONKURS CZYTELNICZY

    LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA

     

     

         10 maja uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie czytelniczym Lew, Czarownica i stara szafa.

         Dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczą książki C. S. Lewisa.

         I miejsce zajęła Alicja Chojnacka, II - Marcel Bugaj, III – Malwina Woroniec, Dominik Krupa, Kacper Grab, Gracjan Kopyczyński.

     

     

    Katarzyna Szełemej-Giergiel

     

  • RAJD KONSTYTUCJI 3 MAJA

    więcej ...

    6 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mielęcinie odbył się rajd turystyczny z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rajd miał na celu propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, integrację dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, a także utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w terenie pieszo lub na rowerze.

    W tegorocznym rajdzie wzięli udział uczniowie i osoby niepełnosprawne ze szkół podstawowych, gimnazjum i placówek opiekuńczych powiatu pyrzyckiego. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz Gminy Pyrzyce w osobach pani Marzeny Podzińskiej – Burmistrza Pyrzyc oraz pana Waldemara Kędziory – Kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

    Spotkanie turystów rozpoczęło się od obejrzenia przedstawienia o tematyce patriotycznej przygotowanego przez przedszkolaków i uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Jastrzębskiej.

    Po przedstawieniu uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą historyczną związaną z Konstytucją 3 Maja oraz uczestniczyć w konkursach artystycznych i sportowych. Mogli też sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie startując w konkursie strzelania.

    Organizatorzy rajdu zapewnili wszystkim uczniom posiłek turystyczny, słodycze i napoje. Za osiągnięcia w konkursach uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoły i placówki pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie.

     

    Zofia Wierzbicka

    Ewa Denisewicz

  • W REMIZIE STRAŻACKIEJ

    więcej ...

    Z okazji minionego Dnia Strażaka 05 maja 2017 roku odwiedziliśmy  Remizę Strażacką w Mielęcinie. Dzięki życzliwości strażaków  trzy grupy przedszkolne: „Krasnoludki”, „Muchomorki” i „Biedroneczki” obejrzały samochód, sprzęt strażacki oraz strój ochronny. Zapoznano dzieci z zawodem strażaka. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, przebywanie w wozie strażackim. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.                  

     

                             Agnieszka Urbaniak- Fratyka

     Monika Jastrzębska

    Zofia Wierzbicka

  • Konkurs Piosenki Dziecięcej

    W naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie dowolnie wybranej piosenki do podkładu muzycznego
    o charakterze karaoke. Laureatami konkursu zostali:

    - Igor Zdunowski

    - Zuzanna Jemielity

    - Oliwia Kurzawa

    Naszym laureatom życzymy wiele radości z otrzymanych nagród oraz zachęcamy do dalszych zmagań wokalnych w przyszłości.

    Paulina Grab

  • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    więcej ...

    Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     

     

    3 maja 1791 roku w Polsce miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia bowiem uchwalono Konstytucję. To wyjątkowy dzień i należy o nim pamiętać, bowiem Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

     

    Dlatego też 27 kwietnia 2017 r. z okazji obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego uczniowie z klas V - VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego - „Biedronki” pod kierunkiem p. Moniki Jastrzębskiej opowiedzieli kolegom i koleżankom o jednej z ważniejszych kart historii naszego kraju.

     

    Uroczystość rozpoczęto „Hymnem Konstytucji 3 Maja” z 2007 roku, autorstwa Zofii Pietrzyk do muzyki Mariana Waśkiewicza.

     

    Część artystyczna uroczystości odpowiedziała na pytania: Czym jest Ojczyzna, Naród  i Wolność? Nie zapomniano także o symbolach narodowych opisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

     

           Uroczystość zakończył występ sześciolatków, które z ogromnym wdziękiem zaprezentowały się w piosence „Polska flaga”.

     

                                                                                                             Monika Jastrzębska

  • PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH W CZASIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

    więcej ...

    25 kwietnia odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursów, które odbyły się podczas rekolekcji w dniach 10.04.17 - 12.04.17. W konkursie czytania Pisma Świętego uczestniczyło 8 uczniów z klas IV - VI i 14 uczniów z klas I - III. Uczniowie czytali wylosowane fragmenty Pisma Świętego. Poziom umiejętności czytania szczególnie u uczniów młodszych był bardzo wyrównany.  

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    Klasy I - III

    I miejsce

    Aleksandra Karasiewicz  - klasa III a

    II miejsce

    Kacper Mikołajczyk  - klasa III a

    Martyna Marciniak - klasa IIIa

    Klaudia Sobolewska - klasa II

    III miejsce

    Nikola Białas - klasa III a

    Oliwia Płuszka -  klasa III a

    Igor Zdunowski - klasa III b

    Klasy IV - VI

    I miejsce  

    Adam Myśliński - klasa  V

    II miejsce

    Malwina Woroniec - klasa IV

    III miejsce

    Julia Woźnicka - klasa V

    Oliwia Niekorek - klasa V

    W quizie dotyczącym życia Jezusa wzięło udział 6 uczniów klas IV - VI i 13 uczniów klas I - III. Największą wiedzą w tym zakresie wykazali młodsi uczniowie, gdyż prawie wszyscy udzielili ponad połowę poprawnych odpowiedzi.

    Wyniki quizu:

    Klasy I - III

    I miejsce

    Kacper Mikołajczyk - klasa III a

    Nikola Białas - klasa III a

    II miejsce

    Martyna Marciniak - klasa III a

    Natalia Marciniszyn - klasa III a

     

    III miejsce

    Maria Olejniczak - klasa II

    Bartosz Kuczyński - klasa II

    Zuzanna Błaszczyk - klasa III a

    Magdalena Grabowska - klasa III a

    Klasy IV - VI

    I miejsce

    Aleksander Kaprykowski - klasa VI

    Julia Woźnicka - klasa V

    II miejsce

    Jakub Bugaj - klasa VI

    Kamil Więckowski - klasa VI

    III miejsce

    Oliwia Niekorek - klas V

    Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny. Prac było bardzo wiele na wyrównanym poziomie. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

    Klasa II i VI za prace zbiorowe.

    Indywidualnie:

    Klasa I

    Lena Jemielity

    Marta Pieczonka

    Klasa II

    Klaudia Sobolewska

    Maja Pietruszewska

    Oskar Zapotoczny

    Klasa III a

    Martyna Marciniak

    Natalia Marciniszyn

    Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował Ks. Andrzej Hulka.

    Ewa Denisewicz

     

  • DZIEŃ ZIEMI

    więcej ...

    Podczas obchodów Dnia Ziemi  uczniowie uczestniczyli w różnych pracach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenie dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Wykonanie plakatów o tematyce ekologicznej i sprzątanie najbliższego terenu zgodnie z wyznaczonym planem jest największym dowodem na to, w jaki sposób wychowawcy wraz z wychowankami włączyli się do tej akcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się prace plastyczne pod hasłem "Ratujmy Ziemię", " Cokolwiek czynimy Ziemi, czynimy sobie". Wszystkie akcje  w których uczestniczyły dzieci , świadczą dużej wrażliwości, odpowiedzialności za stan środowiska w których żyjemy oraz o potrzebie życia w zgodzie z przyrodą.

    Zofia Wierzbicka

    Jolanta Graczyk

    Ewa Denisewicz

  • SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

    więcej ...

    "Uczymy miłości do przyrody
    uczymy podziwiać jej piękno
    cieszyć się nim, podziwiają je

    i przestrzegajmy dzieci

    by tego piękna nie niszczyły"

                             H. Zdzitowiecka 

     

    Dnia 21.04.2017 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Klóska z Nadleśnictwa w Myśliborzu, która poprowadziła prelekcję nt. Mieszkańców naszych lasów i jego otoczenia". Dla większości dzieci było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści pani leśnik ilustrowane pięknymi pomocami dydaktycznymi przybliżyły wszystkim dzieciom zagadnienia przyrodnicze związane z życiem zwierząt i roślin w lesie. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci uczniów i przedszkolaków. Dzień ten stał się okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody. Po prelekcji nastąpiło rozdanie pięknych dyplomów i nagród  dla wyróżnionych uczestników konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas". Nagrody wręczyła pani leśnik i pan dyrektor.  Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Myślibórz za bogate nagrody dla dzieci oraz owocne spotkanie i czekamy na kolejne.

    Nagrody otrzymali:

    Punkt Przedszkolny za pracę zbiorową

    Indywidualnie:

    Nela Bereżańska, Alan Woźnicki

    OP Biedronki:

    Aleksandra Żyguła, Wiktoria Płóciennik, Oliwia Wiecha, Wiktor Orenkiewicz, Aleksandra Mich.

    OP Muchomorki:

    Aleksandra Mikołajczyk, Maja Diakowska, Mikołaj Pietruszewski, Jakub Stępień, Szymon Markus, Paweł Sikora.

    Klasa I

    Maria Olejniczak, Igor Fetings, Marcel Szlaski, Marta Pieczonka, Lena Jemielity, Hubert Chmielowiec

    Klasa II

    Maja Pietruszewska, Bartosz Kabziński, Tatiana Ogłoza, Klaudia Sobolewska, Maria Olejniczak

    Klasa III a

    Anna Ragin, Kacper Mikołajczyk

     

    Zofia Wierzbicka

    Ewa Denisewicz

  • WIELKANOCNE ŚNIADANIE

    więcej ...

    Kl. III b przygotowała wielkanocne śniadanie pełne wiosennych kolorów i smaków. Uczniowie przygotowali kanapki oraz piękne jajka wraz z różnymi warzywnymi postaciami zwierząt. Zabawie i śmiechom nie było końca a zwieńczeniem kulinarnych zmagań była wspólna degustacja przyrządzonych przekąsek. 

     

    Paulina Grab

  • Świąteczne przygotowania "Krasnoludków"

    więcej ...

    Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych dzieci z Punktu Przedszkolnego

    przygotowały babeczki. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w przygotowaniu ciasta, z pełnym zaangażowaniem mieszały mikserem ciasto, dodawały składniki.

    Po upieczeniu babeczek w szkolnej kuchni, przedszkolaki dekorowały swoje babeczki

    lukrem, czekoladą oraz słodkimi posypkami. Gotowe babeczki dzieci zaniosły do domku, aby włożyć do wielkanocnego koszyczka.

    Agnieszka Urbaniak-Fratyka

strona: