W ramach realizacji projektu "Od uprawy do potrawy" uczniowie klas IIIa, IIIb oraz II i IV uczestniczyli 6 marca w wycieczce do Tesco w Stargardzie. Podczas wycieczki poznawali właściwości odżywcze różnych produktów, rozwiązywali zadania i próbowali świeżych bądź przetworzonych owoców i warzyw. Wędrując po różnych działach sklepu zbierali naklejki niezbędne do utworzenia piramidy zdrowego żywienia. Mieli też możliwość samodzielnego przygotowania jogurtu z bakaliami, płatkami i orzechami. Na zakończenie otrzymali upominki w postaci zdrowych produktów oraz książeczki o właściwym odżywianiu zawierającej ciekawe informacje oraz przepisy na potrawy. Dzięki tej wycieczce zdobyli nowe wiadomości i umiejętności dotyczące właściwego odżywiania.
Ewa Denisewicz
Paulina Grab
W dniu 04.03. 2017 r. uczestniczyliśmy w rajdzie turystycznym pod hasłem: „Szlakiem walk o Pyrzyce" w SP z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. Rajd miał na celu poznanie piękna, historii najbliższego otoczenia i zabytków Pyrzyc. Braliśmy udział w różnych konkursach: plastycznym, grach logicznych, w konkursie wiedzy i w zabawach sportowych. Uczestnicy konkursów zostali wyróżnieni, natomiast grupa chłopców: Filip Kurzawa, Jakub Strózik, Maciej Stępień, Dawid Jąg, Kacper Mikołajczyk, Filip Balcerczak i Gracjan Skalniak w zawodach sportowych zdobyli II miejsce. Za zdobyte miejsca w konkurencjach otrzymaliśmy piękny puchar i dyplom dla szkoły. W tym dniu świeciło słońce, które dodawało nam dużo siły do długiej, rowerowej drogi. Grupa szczęśliwie wróciła do domu.
Ewa Denisewicz
PROJEKT
MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA
Od 1 marca 2017 r. rozpoczynamy realizację projektu dla klas IV – VI
„Moja ulubiona książka”, który będzie trwał do 31 maja 2017 r.
REGULAMIN
1. Projekt trwa od 1 marca do 31 maja 2017 r.
2. Zadaniem dzieci jest przeczytanie wybranej książki, która nie znajduje się
w kanonie lektur.
3. Dzieci, zgodnie z harmonogramem, wykonają prace dotyczące wybranej książki.
4. Wszystkie prace będą punktowane w skali 1-5.
5. Podsumowanie projektu nastąpi w czerwcu 2017 r.
6. Wszystkie prace będą regularnie prezentowane na gazetce na korytarzu.
7. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody.
HARMONOGRAM
Zadania do wykonania |
Termin |
Plakat dotyczący treści wybranej książki |
30.03.2017 |
Komiks dotyczący wybranej książki składający się co najmniej z 6 kadrów |
27.04.2017 |
Broszurka reklamowa zachęcająca do przeczytania książki |
31.05.2017 |
Katarzyna Szełemej-Giergiel
28 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Władysława Broniewskiego. Pierwszym punktem obchodów tego dnia był apel przybliżający życie i twórczość poety patronującego naszej szkole przygotowany przez uczniów klasy IIIa wraz ze starszą koleżanką Laurą Zdunowską z klasy VI pod kierunkiem pani Ewy Denisewicz. Uczestniczyli w nim uczniowie i dzieci z OP i PP. Mogli oni wysłuchać napisanych przez Władysława Broniewskiego wierszy, dowiedzieć się jak żył i posłuchać piosenek związanych tematycznie z utworami poety. Po apelu przedszkolaki i uczniowie klas I - VI wykonywali ilustracje do wylosowanych wierszy naszego patrona. Ostatnim punktem obchodów był konkurs recytatorski poezji Władysława Broniewskiego dla klas I - III. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Komisja w składzie - Beata Kurowska i Paulina Grab oceniała wystąpienia dzieci i wyróżniła 6 uczestników przyznająć im następujące miejsca:
I - Nikola Białas i Zuzanna Posyniak kl. IIIa
II - Jakub Marciniak kl. II
III - Magdalena Grabowska kl. IIIa, Klaudia Sobolewska kl. II i Zuzanna Jemielity Kl. IIIb
Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki.
Ewa Denisewicz
Mimo, że zima prawie się kończy i coraz więcej jest ciepłych dni ptakom nadal trudno jest znaleźć odpowiedni pokarm. Dlatego pierwszaki ze Szkoły w Mielęcinie nie zapominają o skrzydlatych przyjaciołach. Regularnie przez wszystkie zimowe dni dbają, aby karmnik wypełniony był ptasimi smakołykami: nasionami słonecznika, dyni, pszenicą, prosem i słoniną.
Uczniowie pamiętali o kilku podstawowych zasadach:
Dzięki takim działaniom wielokrotnie mogliśmy podziwiać piękne okazy zimujących w Polsce ptaków: sikorek, gili, wróbli czy jemiołuszek.
Zachęcamy wszystkich do dbania o ptaki w okresie zimowym.
· więcej zdjęć w galerii
Katarzyna Maliszewska - Olech
Wycieczka do Szczecina
do teatru Pleciuga
10 lutego uczniowie klas II, IV, V i VI pojechali do teatru Pleciuga, aby obejrzeć spektakl Czarodzieje w reżyserii Wojciecha Kobrzyńskiego. Sztuka oparta była na motywach Króla Maciusia Pierwszego i Kajtusia Czarodzieja Janusza Korczaka.
Widzowie mieli możliwość wkroczenia w niezwykły świat kreowany przez wyobraźnię dziecięcą, gdzie rzeczywistość łączy się z fantastyką i cudownością.
Aktorzy mieli niezwykłą moc. Zaczarowali tabliczkę mnożenia, sprawili, że samochody latały, a ludzie chodzili do góry nogami. Najmłodsi zasiadali w parlamencie, a dorośli spełniali ich prośby.
Gra aktorów, lalki, dekoracje, gra świateł, muzyka, efekty specjalne, wszystko to sprawiło, że dzieci miały wrażenie, iż uczestniczą w tym, co rozgrywa się na scenie.
Wyjazd był doskonałą lekcją języka polskiego, historii, matematyki oraz savoir-vivre.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
9 lutego 2017 r. uczniowie klas I - III wybrali się do Myśliborza na spektakl "Polak Mały". W czasie przedstawienia mieli możliwość przypomnienia legend związanych z historią naszego kraju. Artyści w sugestywny i bliski dzieciom sposób przybliżyli im najbardziej znane polskie legendy.
Ewa Denisewicz
WAFELKOWY PRZEKŁADANIEC
Klasa III b podczas zajęć z edukacji technicznej zgodnie przepisem z kącika kulinarnego wykonała wafelkowego przekładańca. Czytanie ze zrozumieniem przepisu wypadło wzorowo i słodko. Zajęcia wszystkim się podobały. Dzieci z niecierpliwością czekają na nowe przepisy w kolejnych częściach książki.
Paulina Grab
KONKURS KRASOMÓWCZY
Znamy polskie legendy
7 lutego uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie krasomówczym Znamy polskie legendy.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka polskiego, kształtowanie szacunku do ojczyzny, historii, kultury.
Zadaniem uczniów było opowiedzenie treści wybranej legendy. Jury, oceniając prezentacje, brało pod uwagę: zgodność treści z tematyką konkursu, sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, kontakt ze słuchaczami, bogactwo języka i jego barwność, rekwizyty, strój.
Można było usłyszeć, między innymi, historię Warsa i Sawy, dzielnej kasztelanki, opowieści o Bazyliszku, Juracie, czarnoksiężniku Twardowskim, złotej kaczce czy diabelskim kole.
Najlepszymi krasomówcami zostali:
I - Laura Zdunowska (kl. VI)
II -Natalia Dłużniewska (kl. VI)
III – Kacper Grab (kl. IV).
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, natomiast pozostali uczestnicy drobne upominki.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
W środę 1 lutego 2017 roku przedszkolaki z grup: Krasnoludki, Muchomorki i Biedroneczki wyjechały do Barlinka do teatru ARTENES" na przedstawienie teatralne pt. „POLAK MAŁY". Dzieci miały okazję poznać kilka legend polskich, oglądając następujące inscenizacje: "Lech Czech i Rus", "Legenda o syrenie", "Krakowscy flisacy", "O Wandzie co nie chciała Niemca". Aktorzy w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli bardzo skomplikowane dzieje naszej Ojczyzny. Na zakończenie spektaklu przedszkolaki razem z aktorami z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersz pt. "KTO TY JESTEŚ?-POLAK MAŁY". To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas.
Monika Jastrzębska , Agnieszka Urbaniak-Fratyka i Zofia Wierzbicka
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
1 lutego w naszej szkole odbyło się Spotkanie z książką pod hasłem Do odważnych świat należy. Wzięli w nim udział uczniowie oraz rodzice.
Dzieci miały możliwość porozmawiania o towarzyszących nam uczuciach. Przeczytały też bajkę terapeutyczną o Nieśmiałku. Po lekturze podzieliły się spotrzeżeniami dotyczącymi bohaterów, ich zachowań. Zaproponowały, w jaki sposób można pomóc osobom wstydliwym, skromnym.
Uczestnicy spotkania wskazali mocne strony kolegów, a także własne. Pracując
w grupach, wykonali koła ratunkowe, które na pewno pomogą w trudnych sytuacjach.
Przedsięwzięcie dało dzieciom możliwość spędzenia czasu w miłej atmosferze. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że warto czytać, bowiem książki są skarbnicą wiedzy.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Kopciuszek Przedstawienie
Uczniowie klasy IV, podczas lekcji języka polskiego, wcielili się w role aktorów i wystawili sztukę Kopciuszek, na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej.
30 stycznia 2017 r. uczniowie klas I - VI odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Pyrzycach. Zapoznali się tam ze sprzętem jakim dysponuje lokalna jednostka straży i jego zastosowaniem. Przeszli krótki kurs pierwszej pomocy i spróbowali swoich sił w prowadzeniu reanimacji. Dowiedzieli się również jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas korzystania z urządzeń i sprzętu domowego oraz w czasie zabaw na powietrzu.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.
W dniu 27.01.2017r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami
w prowadzonych zabawach podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
W piątek 27 stycznia dla klas I- VI zorganizowano bal karnawałowy. W tym dniu świetlica szkolna zmieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, Batmanów i Spidermenów. Przy dźwiękach skocznej muzyki uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach. Królową balu została Aleksandra Karasiewicz z klasy III a, a królem Jakub Kacperski z klasy III b.
25 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania dla klas I – VI przygotowany przez panią Ewę Denisewicz. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klas I – III i 12 z klas IV – VI. Komisja w składzie: pan Roman Major – dyrektor szkoły oraz panie Katarzyna Szełemej-Giergiel i Beata Kurowska oceniała czytane przez uczniów wiersze i fragmenty prozy zwracając uwagę na technikę czytania, interpretację utworu i dobór repertuaru. Rywalizacja przebiegała na bardzo wyrównanym poziomie dlatego komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wskazania zwycięzców konkursu.
Ostateczne wyniki wyglądały następująco:
w kategorii klas I – III
I miejsce – Igor Zdunowski kl. IIIb
II miejsce – Zuzanna Posyniak kl. IIIa
III miejsce – Kacper Mikołajczyk kl. IIIa
w kategorii klas IV – VI
I miejsce – Laura Zdunowska kl. VI
II miejsce – Marcel Bugaj kl. IV
III miejsce – Julia Woźnicka kl. V
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Ewa Denisewicz
POMÓŻMY DANIELOWI ZOBACZYĆ ŚWIAT
Nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy 19-letniemu Danielowi Czerniak, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną. Chłopiec wymaga całodobowej pomocy i opieki ze strony bliskiej osoby. Z uwagi na jego stan zdrowia, niezbędne jest zapewnienie mu systematycznego udziału w zajęciach rehabilitacyjnych wspomagających rozwój. Daniela oraz jego młodszego brata samotnie wychowuje matka.
Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, to jest rowerowózek, ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt takiego sprzętu to około 20000 zł. Dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie otwarcie drzwi do zewnętrznego świata.
Zachęcamy do zakupu cegiełek w cenie 3 zł. Uzyskane pieniądze przekażemy FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
POMÓŻ I TY.
Cegiełki można zakupić u pań
Katarzyny Szełemej-Giergiel i Pauliny Grab.
DZIEŃ BIAŁY
Zasady kolorystyki głoszą, iż kolor biały korzystnie wpływa na zmysł intuicji, ochrania przy tym i odbija negatywne emocje oraz energie. Kolor ten dodaje również optymizmu i poprawia samopoczucie.
Dziś uczniowie naszej szkoły wyróżniali się wśród swoich kolegów i koleżanek tym, że ubrani byli w odcień bieli. Osoby w bieli otrzymały skromne nagrody. Wśród nagrodzonych znalazły się: Paula Wielkoszyńska, Zuzanna Balicka, Natalia Chrzanowska, Natalia Dłużniewska, Julia Nowak, Nadia Chrzanowska, Zuzanna Posyniak, Marysia Dziubek, Alicja Kołodziej.
Paulina Grab
Dziś w naszej szkole jest bardzo wesoło,
bo babcie i dziadków widzimy wokoło.
Witamy was wszystkich!
Na przedstawienie zapraszamy,
które rozpocznie się za chwilę.
By uczcić święto dzisiejsze mile!
Takim oto wierszem przywitaliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Uroczystość odbyła się 20 stycznia w naszej szkole. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Przedstawiony został bogaty program artystyczny, w którym brały udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III. Dzieci przedstawiły wiersze i piosenki. Goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu grupy Muchomorków.
W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Wzruszona publiczność nagrodziła gromkimi brawami małych artystów.
Nie zabrakło także drobnych upominków dla gości. Po części oficjalnej dzieci mogły spędzić miło czas z najbliższymi przy słodkim poczęstunku. Był on okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami.
Katarzyna Maliszewska - Olech
18 stycznia 2017 r. uczniowie OP, PP i klasy I – III wyruszyły w podróż edukacyjną do Szczecina na wystawę repliki lokomotyw, parowozów, oraz miniatur latarni morskich z Pomorza Zachodniego w skali 1:10. Wiernie odwzorowane miniaturowe latarnie morskie zaskakują ilością detali. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6, 48m. Uczniowie mieli możliwość przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48. Z komina wydobywał się dym, a z wnętrza słychać było dźwięki prawdziwej maszyny parowej. Fani „ TOMEK I PRZYJACIELE” mieli możliwość obcowania z bohaterami ich ulubionych kolejowych bajek. Wszystkie dzieci wróciły szczęśliwe oraz pełne wrażeń.
Paulina Grab