21 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji dnia babci i dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcię i Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wierszę, śpiewały piosenki i tańczyły. Nie jednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełny uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwilę z wnukami.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom upominki i laurki.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie: pani J. Bugaj, pani K. Strózik, pani A. Basiak, pani A. Kaniewskiej-Graba, pani E. Balickiej, pani Ż. Pawlak. Zdjęcia ...
Magdalena Szymczak
Zofia Wierzbicka
Paulina Gajewska
Dnia 17.01.2020 przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog Katarzyna Zielińska.
Pani stomatolog przywiozła ze sobą model sztucznej szczęki na którym zademonstrowała prawidłowe etapy, jak należy myć zęby. Dzieci wiele się dowiedziały na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Wiedzą już, jak często chodzić do dentysty i jak prawidłowo myć zęby oraz jak ważne jest ograniczenie cukru w naszej codziennej diecie. Każde dziecko otrzymało naklejkę, która ma im przypominać o codziennym myciu ząbków.
Mam nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby oraz pokonania strachu i obaw przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Magdalena Szymczak
Celem zabawy badawczej było poznanie właściwości parowania wody i powstawania kryształów. Dnia 13.01.2020 r. „Żabki” zapoznały się ze zjawiskiem krystalizacji. Samodzielnie przygotowały roztwór nasycony soli, w celu jej krystalizacji. Na słoikach umieściły patyczki zanurzając przymocowane do nich wełniane nitki w wodzie. Od tego dnia tego dnia będą obserwować zachodzące zmiany. Na kartach obserwacji grupa będzie zapisywała spostrzeżenia za pomocą obrazków.
Zabawa badawcza jest świetną okazją do kształtowania się w umyśle dzieci nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, uogólnianie. Rozwijają również spostrzegawczość i koncentrację uwagi.
Zofia Wierzbicka
Dnia 10.01.2020 najstarsza grupa przedszkolaków założyła kalendarz obserwacji przyrodniczych.
Dzieci poznały już potrzeby roślin uprawianych przez człowieka. Przed przystąpieniem do posadzenia roślinek oglądały przygotowane materiały. Dotykały cebulek kwiatowych, potem do doniczek z ziemią wsadzały cebulki. Tak przygotowane doniczki umieściły na parapecie okna. W założonym kalendarzu obserwacji „Żabki” przez siedem tygodni w każdy piątek będą zamieszczać zachodzące zmiany wykonując rysunek odzwierciedlający aktualny wygląd roślinki w doniczce.
Grupa była tak zaangażowana, że kwiaty z pewnością zakwitną i będą wyjątkowe.
Zofia Wierzbicka
Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy: pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się na klasowych wigiliach, łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy. Robi się ciepło i bardzo świątecznie.
W tym roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie świąteczne. Dzieci pod kierunkiem Pani Kamili Pawlik i Eweliny Gładysz wyśpiewały kolędy i pastorałki, a także przybliżyły tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy byli pod wrażeniem przedstawienia i nie obyło się bez wzruszeń.
Wśród publiczności pojawili się goście specjalni: uczestnicy z Domu Środowiskowego Samopomocy w Mielęcinie wraz z opiekunami. Zaskoczyli nas własnoręcznie przygotowanym upominkiem.
Przedstawienie w wykonaniu uczniów z koła teatralnego wszystkich wprowadziły w świąteczny nastrój. Śpiew kolęd sprawił, że każdy poczuł atmosferę zbliżających się świąt. Po występie wszyscy udali się do sal na wigilie klasowe.
Ewelina Gładysz
Kamila Pawlik
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w grupie „Żabki” zakończył się wspólną Wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Płonące lampki choinkowe oraz palące się świece wpłynęły na uroczysty, nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wierzę, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
Klasa IV na matematyce przed samymi świętami utrwala dodawanie i odejmowanie pisemne, których wyniki były zakodowane w zimowy, świąteczny obrazek ☃️ 🌲 ☃️
Uczniowie pracowali z bardzo dużym zaangażowaniem.
Kamila Pawlik
19 grudnia w naszej grupie odbyły się warsztaty z ozdabiania pierniczków wykonanych wcześniej przez panią Kasię Strózik – mamę Leny.
Dzieci najpierw usłyszały jakich składników i przypraw używa się do produkcji ciasta. Następnie dotykały i rozpoznawały po zapachu poszczególne przyprawy, po czym przyszła pora na dekorowanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały swoje ciasteczka różnokolorowym lukrem i barwną posypką. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po skosztowaniu wypieków, część z nich została zapakowana i zabrana przez dzieci do domu. Zdjęcia ...
Za poświęcony czas o zaangażowanie serdecznie dziękuję!
Zofia Wierzbicka
Piątek (13.12.2019), był bardzo pracowity dla Jagódek. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę. Na początku zadbaliśmy o czystość naszych rączek oraz o zabezpieczenie naszego ubioru - zakładając fartuszki ochronne. Przedszkolaki wyrobiły ciasto, następnie wykrawały pierniczki o różnych kształtach. Dekorowały ciasteczka kolorowym lukrem oraz różnymi posypkami. Dzieciom przygotowanie pierników sprawiło wielką frajdę, natomiast zapach, który unosił się w przedszkolu wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zdjęcia ...
M. Szymczak
W listopadzie 2019 roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu matematyczno - plastycznego "Matematyczny wszechświat", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
Konkurs przebiega w dwóch etapach: I - szkolny oraz II - finał ogólnopolski.
Celem konkursu było popularyzowanie matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia, a także rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
Etap szkolny odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Wpłynęło ponad 30 prac, a komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. 18 grudnia 2019r., po obradach zostali wyłonieni zwycięzcy:
➡️ klasy I-IV: Julia Nowak z klasy I,
➡️ klasy V-VIII: Klaudia Sobolewska z klasy V.
Serdecznie GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za etap ogólnopolski :)
Kamila Pawlik
Klasa VII na lekcji matematyki utrwala działania na pierwiastkach:
✅ korzystaliśmy z testów multimedialnych 💻
✅ układaliśmy pierwiastkowe trimino 🧩
Uczniom bardzo podabała się forma zajęć i chętnie brali w niej udział.
Kamila Pawlik
Uczennice z klasy V i VIa wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pod hasłem „Ryby” organizowanym przez Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Celem konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat amatorskiego połowu ryb, tematyki wędkarskiej oraz promocja działań proekologicznych. Wszystkie prace można było obejrzeć na terenie WNoŻiR w czasie trwania Olimpiady Ekologiczno – Wędkarskiej w piątek 13 grudnia br.
Tego dnia z bardzo wielu prac komisja wyłoniła zwycięskie prace.
Z naszej szkoły zwycięska okazała się praca Martyny Gorzelskiej z klasy V.
Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Rutkowska
W piątek 13 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologiczno – Wędkarskiej. Olimpiada zorganizowana była przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie przy współudziale z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa). Z naszej szkoły wzięło udział 6 uczestników z klasy VII i VIII. Uczniowie podzieleni byli na 2 drużyny w kategorii do lat 12 i 14.
Olimpiada polegała na rozwiązywaniu testów wylosowanych przez komisję. Testy dotyczyły tematów: ekologii, ochrony środowiska, rozpoznawania ryb i roślin wodnych.
W oczekiwaniu na wyniki testów zawodnicy aktywnie uczestniczyli w wysłuchaniu prelekcji przygotowanej przez pracowników naukowych nt. „Zwierzęta Antarktyki” i „Jaki gatunek jesiotra wymarł w wodach polskich?” oraz brali udział w zwiedzaniu Wydziału, głównie Muzeum ichtiologicznego i sal akwaryjnych.
O 12.30 zostały ogłoszone wyniki. Zostaliśmy mile zaskoczeni. W kategorii do lat 12:
I miejsce drużynowo objęli uczniowie klasy VII:
1. Alicja Chojnacka
2. Malwina Woroniec
3. Marcel Bugaj
W kategorii do lat 14:
I miejsce drużynowo objęli uczniowie klasy VIII:
1. Julia Woźnicka
2. Emilia Szczepaniak
3. Eryk Czułnowski
Najlepszym zawodnikiem w kategorii do lat 12 i I miejsce indywidualnie w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej objęła Alicja Chojnacka a w kategorii do lat 14 i I miejsce indywidualnie objęła Julia Woźnicka.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
Magdalena Rutkowska
W sobotę, 07.12.2019r. wyruszyliśmy do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach na rajd turystyczny pod hasłem „Zabawa ze Świętym Mikołajem”. Celem rajdu było propagowanie turystyki, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego.
Turyści naszej szkoły aktywnie brali udział w wyznaczonych konkurencjach, tj. wyklejanie bibułą postaci Mikołaja, test wiedzy na temat Świętego Mikołaja, karaoke i zabawy sportowe.
Na zakończenie rajdu, uczestników odwiedził Święty Mikołaj, który wręczał dyplomy ukończenia rajdu oraz obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami.
Kamila Pawlik
Beata Mikołajczyk
6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Dzieci trzech grup przedszkolnych tj. Sówek, Żabek i Jagódek czekały na białobrodego z wielką niecierpliwością w świetlicy szkolnej. Nasze przedszkolaki wyglądały jak małe "Mikołaje", ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo - po prostu czerwono i mikołajkowo. Dzieci w skupieniu wysłuchały list otrzymany od Św. Mikołaja. Rozwiązały zagadki o które prosił Mikołaj oraz wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Gdy wreszcie przyjechał - upragniony Święty Mikołaj - obdarował wszystkie dzieci prezentami oraz dyplomami grzecznego dziecka. Dzieci również przygotowały dla naszego gościa słodkie ciasteczko i szklankę mleka. Po wspólnych tańcach z naszym gościem przyszedł czas pożegnania. Dzieci prosiły aby Mikołaj przyjechał do nich za rok i obiecywali, że będą grzeczne. Zdjęcia zrobione wspólnie z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Zdjęcia ...
M. Szymczak
W czwartek 05.12.2019 z okazji Mikołajek został zorganizowany wyjazd do kina w Pyrzycach dla wszystkich grup przedszkolnych.
Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. "Śnieżna paczka". Uśmiechnięte buzię oraz komentarze, były potwierdzeniem tego, że wyjazd był udany.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, wdrażanie do właściwego zachowania podczas pobytu w kinie oraz do integracji grupy. Zdjęcia...
M.Szymczak
Klasa 5 na lekcji matematyki utrwalała dziś wiadomości na temat figur geometrycznych.
Uczniowie szukali kątów i figur na "geometrycznej pajęczycie", obliczali kąty i układali wieże z kolorowych kubeczków, układali geometryczne domino oraz kolorowali zakodowanego "SuperMario".
Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie współpracowali w swoich grupach.
Jednym słowem przyjemne z pożytecznym :)
Kamila Pawlik
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 29.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów klas I - VIII wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji. Cały dzień przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw. Na czas zajęć wychowawczych klasy zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Swoją przyszłość można było poznać kupując ciasteczko z wróżbą. Dyskotekę andrzejkową uświetniły największe przeboje muzyki współczesnej, wiele konkursów i zabaw. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.
Ewelina Gładysz
Kamila Pawlik
Andrzejki w grupie „Żabki” odbyły się 29 listopada. Dzieci poznały tradycyjne wróżby oraz dawne zwyczaje i obrzędy. Tajemnicze dekoracje zachęcały do wróżenia. Dzieci chętnie w nich uczestniczyły. W sali panowała miła i serdeczna atmosfera przepełniona nutką tajemniczości i oczekiwania na to co przyniesie kolejna wróżba. Ciekawą zabawą było odgadywanie przyszłości z cienia zastygniętego wosku. Na pamiątkę tej niecodziennej imprezy dzieci otrzymały „Andrzejkowe koty” i zaproszenie na kolejne „Andrzejki” za rok. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. To właśnie mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Urodziny w grupie „Żabki” to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. 28 listopada Iness obchodziła szóste urodziny, a 29 listopada piąte urodziny obchodziła Malwina. Dziewczynki przygotowały rożki ze słodyczami. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, tańców i gier. Na zakończenie zabaw grupa utworzyła piękne koło, w środku, którego miejsce zajęły jubilatki. Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli życzenia urodzinowe, a potem przyszedł czas na poczęstunek. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka