Przez cały rok propagujemy w przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego grupa „A” w ramach zdrowego odżywiania się 28 listopada wykonała samodzielnie pyszne, a za razem zdrowe kanapki. Dzieci dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
Przez kilka dni w grupie „Żabki” odbywały się zajęcia, podczas których dzieci utrwalały i poznawały swoje prawa. W sposób zrozumiały dla dzieci omówione zostały poszczególne prawa z podaniem przykładów z codziennego życia każdego przedszkolaka. Dzieci poznały opowiadania obrazujące ich prawa, ale także konsekwencje nieprzestrzegania ich wobec innych. Dzieci są świadome najważniejszego z praw – Prawa do życia oraz innych związanych z życiem. Uwieńczeniem cyklu zajęć były prace plastyczne, w których dzieci wyrażały zrozumienie przekazanej wiedzy. Powstały rysunki z marzeniami dzieci, do których oczywiście maja wszelkie prawo, zagwarantowane w Konstytucji. Zajęcia dotyczące praw dziecka wyposażają je w takie umiejętności jak:
Słuchanie innych, współpraca, przestrzeganie zasad dobrej komunikacji, próby rozwiązywania problemów moralnych i konfliktów międzyosobowych, przejawianie odpowiedzialności, rozróżnianie dobra i zła, wyrażanie swoich przekonań.
Umiejętności te pomogą dzieciom w przyszłości m.in. w analizowaniu otaczającego ich świata, zrozumieniu, że prawa człowieka są sposobem na poprawę ich życia oraz życia innych ludzi, podejmowaniu działań na rzecz ochrony praw człowieka. Świadomość wagi praw innych wyrabia w dzieciach świadomość praw własnych. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
25 listopada grupa „Żabek” uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia”. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Dzieci poznały historię święta, słuchały wierszy o misiach, a także brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Dużo radości sprawiły im zabawy z ulubionym pluszakiem. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły z misiem w rytm piosenek „Niedźwiadki – niejadki” i „Jadą, jadą misie”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę,
namalują wszystko to co chce ..."
22 listopada u "Jagódek" obchodziliśmy "Dzień Kredki". Z tej okazji wykonaliśmy tęczowe recyklingowe kredki w kształcie muszelek i serduszek, które później wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy. Celem zabawy było zapoznanie z rodzajami kredek, utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie klasyfikowania - od najmniejszej do największej. W tym dniu towarzyszyła nam piosenka "Kolorowe Kredki" - Miś i Margolcia. Dzieci wykonały swoje wesołe kredki z patyczków. A na zakończenie każdy otrzymały dyplom za świetną i udaną zabawę. Zdjęcia ...
M. Szymczak
22 listopada obchodziliśmy „Dzień kredki”. Święto to jest e szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Wykorzystaliśmy również metodę „Burzy mózgów”: „Co by było gdyby świat był bez koloru…” Żabki przeliczały kredki oraz klasyfikowały wg ustalonych cech. Dużo frajdy sprawiło dzieciom kolorowanie, rysowanie, liczenie, a to wszystko działo się w rytmie piosenki „Kolorowe kredki w pudełku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie …” Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
„Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!”
Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych. Dzieci z grupy „Żabki” w czasie zabaw i zajęć uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto być życzliwym? Wykonane na zajęciach plastycznych „uśmiechnięte buźki” pomogły rozwijać umiejętność pozytywnego myślenia o innych. Punktem kulminacyjnym było dzielenie się życzliwością. Dzieci z życzeniami „miłego dnia” rozdawały przechodniom plakietki przedstawiające uśmiechnięte buźki, a przechodnie odwdzięczali się w zamian uśmiechem. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
W Szkole Podstawowej w Mielęcinie, dnia 20 listopada 2019 roku miało miejsce podsumowanie konkursu popularyzującego postawę tolerancji w społeczeństwie.
W kategorii hasło pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Posyniak z klasy pierwszej, miejsce drugie – Alicja Kołodziej z klasy pierwszej oraz trzecie ex aequo Natalia Grabowska z klasy pierwszej i Oliwier Grabowski z klasy trzeciej.
W kategorii plakat pt.: „Tolerancja w przestrzeni publicznej” wygrał Mateusz Olejniczak z klasy pierwszej, drugie miejsce uzyskał Bartosz Kabziński z klasy piątej, a Alicja Chojnacka z klasy siódmej zajęła miejsce trzecie. W kategorii plakatu, przyznano dwa wyróżnienia za prace zbiorowe dla klas: szóstej „a” - za entuzjazm w podejściu do tematu oraz dla klasy szóstek „b” - za przesłanie filozoficzne wizualnego przekazu.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania i słodkie upominki.
Udział wszystkich uczniów w akcji uwzględniał stworzenie wspólnymi siłami kolorowego hasła promocyjnego: „TOLERANCJA”, który umieszczono w holu szkoły. Uroczystość podsumowania uświetnił Pan Dyrektor Roman Major, który osobiście wręczał dyplomy i nagrody oraz podziękował dzieciom za udział w przedsięwzięciu.
Organizatorkami wydarzenia były panie: Aneta Szawarska, Sylwia Krześniak - Ławik i Stanisława Terelak - Żmuda.
S. Terelak - Żmuda
13 listopada 2019 r. uczniowie klas IV - VII pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Barlineckiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni”.
Spektakl przedstawił poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Fabułę scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára stanowił spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji mieliśmy okazję poznać perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady, zanurzając się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji. Ciekawe kostiumy i realistyczna scenografia (wzbogacona ruchem, kolorem i ekspresją świateł) przeniosły widza na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając jego wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym. Uczniowie naszej szkoły z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, honor, patriotyzm będą tak samo ważne jak dla bohaterów sztuki.
Ewelina Gładysz
9 listopada 2019 roku uczestniczyliśmy w rajdzie turystycznym pt.: „Dzień Niepodległości”, zorganizowanym przez szkołę podstawową w Pyrzycach. Celem rajdu było propagowanie aktywnej formy wypoczynku, integracja młodzieży szkolnej z osobami niepełnosprawnymi oraz poznawanie piękna najbliższego regionu i tradycji narodowych. Braliśmy aktywny udział w przedstawieniu historycznym, w konkursie "Droga do Niepodległości Polski", układaliśmy Rotę na czas, w konkursie plastycznym wyklejaliśmy godło Polski, rozśpiewaliśmy się na festiwalu piosenki patriotycznej, a także zaznajomiliśmy się z pierwszą pomocą przedmedyczną. Było bardzo miło i sympatyczne, przenieśliśmy ducha patriotyzmu na czas rajdu. Radość i duma pozostała w naszych sercach, gdyż zwieńczyliśmy naszym pobytem chwilę przeniesioną z murów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom rajdu: dziewczynkom z klasy VI b - Zuzannie Jemielity, Amelii Niekorek, Martynie Bereżańskiej, oraz uczniom z klasy VIII - Kindze Dąbkowskiej, Julii Woźnickiej, Oliwii Niekorek, Emilii Szczepaniak oraz Erykowi Czułnowskiemu. Zdjęcia...
z turystycznym pozdrowieniem
Sylwia Krześniak - Ławik
Aneta Szawarska
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste
Tymi słowami, a jakże wymownymi i wzniosłymi, z flagami w dłoniach rozpoczęli swój marsz UCZNIOWIE KLASY VIII . Dali początek wędrówce ku wolności, ku prawdzie i niewinności dziecka. Miłość, ta w czerwieni to blask każdego szczęśliwego serca, a biel to jasność dająca sens istnienia. Cała społeczność szkolna zaszczyciła na akademii z okazji 101 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Było bardzo patriotycznie, zespół wokalno-taneczny pod kierunkiem pani Moniki Jastrzębskiej ukazał w formie rozśpiewanej piosenki „Co to jest niepodległość, która dała Nam odpowiedź dlaczego dumnie obchodzimy 11 listopada. Były ogromne brawa, łzy wzruszenia i dalszej zadumy. Bo przecież to nie koniec dalszej wędrówki, a początek czegoś nowego, który wytycza kolejne drogi. Dziewczęta z klasy VI A Martyna Marciniak i Nikola Białas recytowały wiersze pt:” Co to jest Polska” Czesława Janczarskiego oraz „ Polska” Antoniego Słonimskiego. W tle co jakiś czas rozbrzmiewały patriotyczne piosenki:” to Szara piechota, Pierwsza Brygada, Rota. Katechizm młodego polaka wypowiedziany dumnie i z prawdą jaką niesie „wdzięczne dziecię” wzbudziło zachwyt i uniesienie bycia Polakiem we własnej Ojczyźnie.” Rozkwitały Pąki białych róż…” w wykonaniu Natalii Marciniszyn z klasy VI A rozświetliły słowa w jej ustach, muzyka brzmiała niczym melodia płynącej rzeki. Sztandar dumnie reprezentował całe wielkie wydarzenie, za co serdecznie salutujemy i oddajemy szacunek w Waszą stronę, Droga Anno Ragin z klasy VI A, Weroniko Warsz z klasy VI B oraz Marcelu Bugaj z klasy VII. DZIĘKUJEMY!!!
„Płonie ognisko i szumią knieje..” to chwila dla każdego z Nas z osobna, to jedność, to czas w którym przychodzą miłe wspomnienia i chwile spędzone jakże w uroczym towarzystwie. To serce bijące w zgodny ton, to dębowy las i rozpalone serce, które tętni radością. I cóż, dobiegł końca ten wierny marsz klasy VIII, zakończony słowami piosenki patriotycznej „Pisk białego orła” w wykonaniu Julii Woźnickiej. Tekst piosenki zapisał Nam się na ustach i w myślach słychać było: KOCHANA POLSKO, KOCHANA POLSKO, WYWALCZONA, OKUPIONA KRWIĄ, BLISKA MOJEMU SERCU, ZADANA MI NA ZAWSZE, UMIŁOWANA, PIĘKNA, SZLACHETNA, POLSKA…
Na znak, że jesteśmy Polakami w Naszej Kochanej Polsce dziękujemy wszystkim za autentyczność, prawdziwość, zdyscyplinowanie i każdemu z OSOBNA życzymy rozwinięcia skrzydeł ku WOLNOŚCI. Cieszmy się z każdej chwili spędzonej na Polskiej ziemi, przeżywajmy każdą porę roku z uśmiechem na ustach, a na koniec oddajmy to następnemu POKOLENIU.
DZIĘKUJEMY PO STOKROĆ „DZIECIĘ POLSKIE TRWAĆ WIECZNIE BĘDZIE”
Sylwia Krześniak-Ławik
Agnieszka Majer-Bienias
Monika Demiańczuk
Dnia 13 listopada 2019 r. uczniowie klas I - III wybraIi się na wycieczkę do Barlineckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Dzieci Króla Baśni”. Spektakl opowiadał o tolerancji i przyjaźni oraz szacunku dla innych. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągnęły uwagę młodych widzów i wywołały zachwyt na wielu twarzach. Wyjazd to teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji. Zdjęcia ...
Ewa Denisewicz
Ewa Kędzierska
Monika Jastrzębska
Dnia 13 listopada 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Barlineckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Dzieci Króla Baśni”. Spektakl adresowany był do najmłodszych widzów. Tematem przewodnim przedstawienia była tolerancja i przyjaźń oraz szacunek dla innych. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągnęły uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Wyjazd to teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończeniu przedstawienia. Zdjęcia ...
Paulina Gajewska
Zofia Wierzbicka
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów, dlatego w naszej szkole i przedszkolu odbył się konkurs „Jesienne Cudaki”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały zabawne i niesamowite „Cudaki” z jesiennych darów przyrody. Wystawa prac wzbudziła podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających. W konkursie dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz niezwykłą precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami. Autorzy prac zatrzymali w nich jesienny nastrój. Z tego też powodu Jury, w skład którego weszli: Dyrektor szkoły Roman Major oraz panie Ewa Denisewicz i Zofia Wierzbicka postanowiło jednogłośnie przyznać wszystkim wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez szkolę i przedszkole.
Zofia Wierzbicka
Ewa Denisewicz
Uczniowie klasy III poznali na zajęciach własności witmin. Dowiedzieli się także w jakich produktach one się znajdują. Zdobytą wiedzę zastosowali w praktycznym działaniu przygotowując kanapki z warzywami, które następnie ze smakiem zjedli. Zdjęcia ...
Ewa Denisewicz
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły aktywny udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Pyrzycki Dom Kultury.
Podczas tworzenia prac wykazały się kreatywnością korzystając z różnorodnych technik plastycznych. Dostarczone na konkurs prace zostały wyeksponowane na wystawie w Pyrzyckim Domu Kultury, gdzie 24 października 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród, wyróżnień i upominków.
W kategorii „Kompozycje jesienne” przyznano jedno wyróżnienie. Jest mi bardzo miło poinformować, iż otrzymała je Maja Grzegorzak z oddziału przedszkolnego A. Serdeczne gratuluje Maju!
Gratuluję również wszystkim artystom.
Zofia Wierzbicka
„Każdy duży, każdy mały to przedszkolak doskonały”
„Chcesz być duży i wspaniały, rób codziennie trening mały”
Dnia 23 października 2019 roku przedstawiciele oddziałów przedszkolnych A i B w składzie:
Lena Strózik
Cezary Krajewski
Marcelina Augustyniak
Antoni Balicki
Błażej Adach
reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w Szkole Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Olimpiada zakończyła się wręczeniem medali dla każdego uczestnika, drobnym upominkiem oraz dyplomem i pucharem dla zespołu. Zdjęcia ...
Magdalena Szymczak
Odkręcam Zbieram Pomagam!
Bierzemy udział w akcji charytatywnej - zbieramy zakrętki na leczenie i rehabilitację Mateusza.
Przyłącz się do Nas i Ty!
Zebrane zakrętki przynosimy do sali numer 12.
Magdalena Rutkowska
Kamila Pawlik
Marcel Bugaj z klasy VII wziął udział w konkursie profilaktycznym na mem internetowy i animację w formacie GIF, pt: „Narkotyki i dopalacze zabijają!”, zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do MSWiA wpłynęło 578 prac. Konkurs został przeprowadzony w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie w formie dyplomu.
Serdeczne gratulacje!
Sylwia Krześniak - Ławik
Po raz pierwszy w tym roku w październiku obchodziliśmy w naszej szkole „Święto drzewa”. Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Dzieci wykonały piękne drzewa, w ramach konkursu „Jesienne drzewo” dla przedszkolaków i klas I - III. Wykonane prace zostały wyeksponowane w holu szkoły i przedszkola. Podsumowanie konkursu, na które zaprosiliśmy leśniczego z Nadleśnictwa w Myśliborzu miało miejsce 18 października. Komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Romana Majora i zaproszonego gościa dokonała przeglądu prac i doceniła kreatywność dzieci. Przed wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy zachęcając do odwiedzenia ścieżki edukacyjnej. Opowiadał o sadzeniu i opiece nad drzewami oraz zwyczajach leśnych zwierząt. Następnie wraz z dyrektorem szkoły wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu. Na zakończenie przedstawiciele klas z leśniczym i dyrektorem udali się do parku, gdzie posadzono przywiezioną przez leśnika sadzonkę dębu. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
Ewa Denisewicz
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników placówek oświatowych oraz uczniów i wychowanków. W Szkole Podstawowej w Mielęcinie uroczyste obchody tego święta odbyły się 11 października 2019r.
Uczniowie klas VI „a” i VI „b” pod kierunkiem pani Eweliny Gładysz i pani Kamili Pawlik przygotowali program artystyczny dla pracowników szkoły pt.: „Belfryki 2019”. Kilka dni wcześniej wszyscy uczniowie naszej szkoły oddali głosy na swoich faworytów w dziewięciu kategoriach. Następnie wszystko zostało dokładnie podliczone i na gali rozdania „Belfrów” zostały ogłoszone wyniki plebiscytu. A oto one:
Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim nominowanym nauczycielom drobny upominek.
Kamila Pawlik
Ewelina Gładysz