Menu

  • CZYTAJMY RAZEM

    CZYTAJMY RAZEM

    Od drugiego półrocza roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy III – Olaf Rut i Karolina Muszyńska raz w tygodniu odwiedzają swoich młodszych kolegów z grupy „Żabki” aby czytać im ciekawe opowiadania, bajki i baśnie. Przedszkolaki  z niecierpliwością oczekują na spotkanie ze starszymi kolegami i uważnie słuchają czytanych im tekstów, a później chętnie wypowiadają się na tematy poruszane w utworach. W ten sposób uczniowie doskonalą swoją technikę czytania i rozwijają zainteresowania czytelnicze  zachęcając jednocześnie dzieci z oddziału przedszkolnego do kontaktu z książką. Zdjęcia ...

    Ewa Denisewicz

    Zofia Wierzbicka

  • NIEZWYKŁY ŚWIAT ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

    NIEZWYKŁY ŚWIAT ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

    W tym tygodniu dzieci z oddziału „A” poznawały zwierzęta egzotyczne. Dowiedziały się jak wyglądają wybrane zwierzęta, jaki prowadzą tryb życia i w jakim środowisku żyją. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych poprzez rozwiązywanie zagadek tematycznych, oglądanie ciekawych książek o świecie zwierząt zamieszkujących naszą planetę. „Żabki” podczas zabaw układały słowa rymujące się z nazwami wybranych zwierząt. Bawiły się w zabawy sylabowe i tworzyły improwizację ruchową do piosenki „Dżungla”. Pięknie kolorowały wybrane przez siebie zwierzęta. Ponadto wykonały świetne prace plastyczne: słonie z balonów, lwy oraz żyrafy techniką origami z kółek. Dzieci odkrywały zadziwiający świat zwierząt pokazany na licznych barwnych ilustracjach zawartych w ilustrowanej encyklopedii.  Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • JAGÓDKI POZNAJĄ KOSMOS

    JAGÓDKI POZNAJĄ KOSMOS

    W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznawały Kosmos. 
    Celem zajęć było rozbudzenie u dzieci otaczającym nas wszechświatem. Podczas różnych zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego. Porządkowały ufoludki od najmniejszego do największego, układały rakietę z figur geometrycznych. Wykonały makietę z planetami oraz pracę plastyczna pt. „Kosmos - planety" przy wykorzystaniu farb, ziemniaka i marchewki. W piątek na podsumowanie tygodniowych zajęć wspólnymi siłami ułożyliśmy puzzle 300 elementów. 
    Był to tydzień wspaniałych wrażeń.  Zdjęcia ...

    M. Szymczak

  • EKSPERYMENT „GALAKTYKA” W GRUPIE „A”

    EKSPERYMENT „GALAKTYKA” W GRUPIE „A”

    Przedszkolaki na zajęciach podsumowujących blok tematyczny o kosmosie wykonały eksperyment – „Galaktyka w słoiku”. Powstała podczas eksperymentu mieszanina kolorów, brokatu i cekinów wprowadziła dzieci w magiczną atmosferę. Doświadczenie było świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości.

    Polecam powtórzenie doświadczenia w domu z dziećmi.  Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • JAGÓDKI ŚWIĘTUJĄ URODZINY

    JAGÓDKI ŚWIĘTUJĄ URODZINY

    Urodziny w Przedszkolu - ważny dzień !!!
    Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym - to jest „jego dzień". Urodziny w naszej grupie to jest wyprawa, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie. Dlatego u Jagódek świętujemy urodziny każdego dziecka.
    W tak wyjątkowym dniu, wszystkie dzieci śpiewają jubilatom „sto lat", składają życzenia „wszystkiego najlepszego", potem całuski i zajadanie smakołyków przygotowanych przez rodziców. Każdy jubilat otrzymuje urodzinowy dyplom, słodki upominek, cały dzień czuje się jak król/królowa poprzez noszenie korony.
    Po feriach zimowych urodziny obchodzili: Iza Gruszkoś (21.02); Karol Kusztal (21.02); Nikola Chrzanowska (23.02).
    Urodziny przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a naszym jubilatom życzę „sto lat" i samych radosnych dni w gronie kolegów i koleżanek w przedszkolu.  Zdjęcia ....

    M. Szymczak

  • Urodziny u starszaków z grupy A

    Urodziny u starszaków z grupy A

    Urodziny to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. To właśnie w tym dniu  mały człowiek znajduje się w centrum uwagi.

    Jubilaci marzą, aby ten dzień w przedszkolu był najpiękniejszym i niezapomnianym. Bardzo lubią bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami w grupie. W lutym obchodziliśmy już urodziny Czarka (04.02), Oli (07.02) i Leny (24.02).

    W tych ważnych dniach wszystkie dzieci były bardzo przejęte. Śpiewały „Sto lat”, składały życzenia, wspólnie bawiły się przy muzyce oraz zajadały się słodkim poczęstunkiem. Jubilaci otrzymali prezenty oraz królewskie korony. Zdjęcia ...

    Wszystkim jubilatom składam serdeczne życzenia! 

    Zofia Wierzbicka

  • KONKURS CZYTELNICZY ,,DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM..."

    KONKURS CZYTELNICZY ,,DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM..."

                                                               

     

     

         25 lutego uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie czytelniczym „Dobrze widzi się tylko sercem...”. Podczas turnieju uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości książki „Mały Książę” A. de Saint-Exupery.

         Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści lektury; układały nowe historie Małego Księcia, na podstawie kostek obrazkowych. Wchodziły również w role bohatera książki i określały, jakie uczucia im towarzyszą.

         Po pełnych emocji konkurencjach miano laureatów zdobyli:

    I m – Julia Woźnicka

    II m – Marcel Bugaj

    III m – Oliwia Niekorek

     

     

     

                                                                                                                  Katarzyna Szełemej-Giergiel

  • WALENTYNKI U JAGÓDEK

    WALENTYNKI U JAGÓDEK

    Walentynki !!!
    Dla chłopca i dziewczynki!
    Wszyscy sobie ślą serduszka,
    a ja szepnę Ci do uszka:
    Już o Tobie wiele wiem,
    coraz bardziej lubię Cię!

    Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom.
    W grupie Jagódek w tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć zabaw o tematyce walentynkowej tj. prace plastyczne, zabawy ruchowe, a także słodki poczęstunek w postaci czerwonego serduszka - lizaka.
    Na koniec nastąpiło długo wyczekiwane rozdanie kartek walentynkowych. 
    Zdjęcia ...

    M. Szymczak

     

  • WALENTYNKI – OKAZYWANIE UCZUĆ W GRUPIE

    WALENTYNKI – OKAZYWANIE UCZUĆ W GRUPIE

    „Dzień świętego Walentego

    to dzień dobry dla każdego!

    W tym dniu wszyscy to wyznają,

    że chcą kochać i kochają!”

     

    Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzić czas. W grupie „Żabki” wszyscy ubrani na czerwono rozpoczęliśmy świętowanie od zabaw z sercami. Były to zabawy plastyczne, ruchowe, ze śpiewem, zabawy z balonami. Dzieci malowały również dłonie, które odbijały wokół czerwonego serduszka.

    Podczas spotkania dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu.  Zdjęcia ...

     

    Zofia WIerzbicka

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

               Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek, 7 lutego, w ostatni dzień przed feriami, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie.

              Na ten dzień świetlica zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w kolorowych i pomysłowych strojach. Można było zobaczyć księżniczki, kotki, policjantów i najróżniejsze bajkowe postacie. Przy dźwiękach znanych i lubianych utworów wszyscy bawili się doskonale. W trakcie balu wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu na najciekawsze przebranie. Uczniowie równie chętnie brali udział w konkursie karaoke, podczas którego prezentowali swój wokalny talent.

               Zabawa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok :)


    Kamila Pawlik

  • Podsumowanie "Konkursu na najciekawszy Lapbook"

    Podsumowanie "Konkursu na najciekawszy Lapbook"

           7 lutego przed rozpoczęciem balu karnawałowego nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy lapbook. Do konkursu zgłoszono 10 prac wykonanych przez uczniów klasy I i III. Jury przyznało 4 wyróżnienia następującym uczniom:

     

     

    Antoni Zbojna - klasa I

    Olaf Rut - klasa III

    Aleksandra Żyguła - klasa III

    Michał Olejniczak - klasa I

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a ich prace zostały wyeksponowane w holu przy bibliotece szkolnej.  Zdjęcia ...

    Ewa Denisewicz

  • Uroda tulipanów

    Uroda tulipanów

         Z niecierpliwością czekaliśmy na nasze tulipany,  posadzone 10 stycznia. Obserwowaliśmy wschodzące cebulki, które nie chciały odkryć jakiego koloru kwiaty z nich się rozwiną. Aż w końcu doczekaliśmy się takiej chwili, kiedy powoli zaczęły się rozwijać kolorowe tulipanki. Teraz  nasz parapet jest pięknie przystrojony kolorowymi kwiatami. W naszej sali czujemy już zapach wiosny.

    Zofia Wierzbicka

  • Wyjazd na lodowisko do Gorzowa

    Wyjazd na lodowisko do Gorzowa

    w zeszłą środę klasy IV i VIII pod opieką wychowawczyń pani Anety Szawarskiej oraz Agnieszki Majer-Bienias, wybrały się nad przedferyjną wycieczkę na lodowisko. Zimowym szaleństwom nie było końca, uczniowie wspaniale bawili się i zrelaksowali przed nadchodzącymi feriami zimowymi. Zdjęcia...

    Agnieszka Majer-Bienias

    Aneta Szawarska

  • CIEKAWE ZABAWY BADAWCZE W GRUPIE „ŻABKI”

    CIEKAWE ZABAWY BADAWCZE W GRUPIE „ŻABKI”

    „Żabki” miały nietypowe zajęcia przybliżające świat nauki. Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej dzieci poznawały właściwości lodu. Zajęcia te w całości oparte były na przeprowadzonych przez dzieci eksperymentach, które doprowadziły małych naukowców do samodzielnych wniosków. Przedszkolaki poprzez zmysł dotyku, węchu i smaku manipulowały kostkami lodu, poznając jego właściwości, rozpuszczali w dłoniach kostki lodu. Szybko zauważyły, że to ciepło wpływa na topnienie lodu.

    Natomiast w drugiej zabawie badawczej zapoznały się ze zjawiskiem topienia czekolady. Trzymając w dłoniach tabliczkę czekolady i plastikowy klocek zauważyły, iż klocek nie stopił się, a czekolada się rozpuściła. Przedsięwzięcia takie rozwijają aktywność poznawczą dzieci oraz kształtują ich zamiłowanie do odkrywania świata.

    Zabawy badawcze o obserwacje są świetną okazją do poznawania przez dzieci wybranych zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • HOLOGRAMY - SHOW

    HOLOGRAMY - SHOW

    31 stycznia 2020 r. przedszkolaki po raz pierwszy zanurzyły się w tajemniczy świat hologramów. Trójwymiarowe obrazy lewitujące w powietrzu pozwalały na poznanie niezbadanych granic przyszłości. Hologramy to niezwykłe efekty wizualne. "Żabki" były pod wrażeniem i długo opowiadały o tajemniczym świecie. Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • POZNAJEMY POSTACIE ZE STARYCH BAŚNI

    POZNAJEMY POSTACIE ZE STARYCH BAŚNI

    „Krasnoludki i księżniczki

    małe domki, małe myszki,

    pantofelki i koronki,

    kruki, skrzaty i skowronki

    - to ułamek świata bajki

    gdzie czarodziej pali fajki…”

     

    Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane ogrywają ważą rolę w życiu dzieci. Mają ogromny wpływ na rozwój mowy i myślenia. Natomiast ilustracje w pewnym stopniu rozwijają spostrzegawczość, budzą zainteresowanie książką. Grupa „A” chętnie słucha literatury i ogląda ilustracje książek.

    Na podsumowanie tego tematu dzieci na zajęciach rozwiązywały różne zagadki, układały historyjki obrazkowe w kolejności zdarzeń. Wykonały piękne kapelusze czarodzieja i wróżek oraz namalowały farbami ciekawe postacie z ulubionych baśni. Były też zabawy ruchowe jak „Baba Jaga”.

    Prace plastyczne zostały wyeksponowane w sali grupy i w holu przedszkola.  Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • PAMIĘTAJCIE O NAS! – PTAKI

    PAMIĘTAJCIE O NAS!  –  PTAKI

             Ostatni tydzień stycznia został poświęcony tematyce życiu ptaków w zimie i pomaganiu im w przetrwaniu tej trudnej pory roku. Dzieci poznały niektóre z ptaków przebywających u nas podczas zimy jak wróbel, sikora, gil, gawron. Dowiedziały się, że są ptaki, które nie zimują w naszym kraju, a te, które z nami pozostają potrzebują pomocy w zdobywaniu pożywienia. Zostały uwrażliwione na potrzeby ptaków i innych zwierząt leśnych, poznały sposoby udzielania im pomocy.

            W ostatnim dniu tego tygodnia był czas na podsumowanie zdobytej wiedzy. Zwieńczeniem tych zajęć było wykonanie ptaszków będących odzwierciedleniem wyobrażeń i pomysłowości dzieci. Wszystkie ptaszki wykonane przez przedszkolaków zachwycają swoja wyjątkowością. „Żabki” również świetnie pracowały w grupach malując farbami pięknego gila. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Zdjęcia ...

    Zofia Wierzbicka

  • Obserwacja hodowli kryształków

    Obserwacja hodowli kryształków

    Głównym celem zabawy badawczej było nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonego eksperymentu oraz rozwijanie zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach badawczych. W zabawie tej dzieci dążyły do poznania właściwości  rzeczy i do zrozumienia sensu zjawiska w wyniku obserwacji.

    Po kilku dniach grupa stwierdziła, iż na sznurku pojawiły się małe kryształki, które powstały podczas parowania wody. Oglądały je przez lupę.

    Zofia Wierzbicka

  • XX EDYCJA KONKURSU NA „NAJAKTYWNIEJSZE SKKT W POWIECIE PYRZYCKIM”

    XX EDYCJA KONKURSU NA „NAJAKTYWNIEJSZE SKKT  W POWIECIE PYRZYCKIM”

    22 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Mielęcinie odbyło się podsumowanie XX edycji konkursu na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w Powiecie Pyrzyckim”. Uroczystość została zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Mielęcinie i Klub PTTK Ziemi Pyrzyckiej we współpracy z Regionalnym Oddziałem  Szczecińskim PTTK im. Barbary i Stefana Kaczmarków w Szczecinie.

    Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych - Burmistrza Pyrzyc pani Marzeny Podzińskiej, Zastępcy Burmistrza Pyrzyc pana Roberta Betyny, Burmistrza Lipian pana Bartłomieja Królikowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pyrzyc pana Mariusza Majaka, radnego Rady Miejskiej pana Tomasza Posyniaka oraz Kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Pyrzycach pani Sylwii Gabryelczyk.

    Gościliśmy również wiceprezesów Regionalnego Oddziału  Szczecińskiego PTTK panią Małgorzatę Manię i pana Romana Przybyłowicza, dyrektorów szkół i placówek Powiatu Pyrzyckiego wraz z opiekunami, uczniami i wychowankami aktywnie uprawiającymi turystykę pieszą i rowerową.

    Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej i klas szóstych Szkoły Podstawowej w Mielęcinie pod kierunkiem pań: Moniki Jastrzębskiej, Eweliny Gładysz i Katarzyny Gad-Chmary, pan Wojciech Zalewski w swojej prezentacji przypomniał wszystkim miejsca i wydarzenia turystyczne z ostatnich dwudziestu lat działalności Klubu PTTK Ziemi Pyrzyckiej.

    Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w Powiecie Pyrzyckim w 2019 roku”. Wyniki te przedstawiają się następująco:

    I - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzesku,

    II - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach,

    III - Zespół Szkół w Lipianach,

    IV - Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Pyrzycach,

    V - Szkoła Podstawowa w Pyrzycach,

    VI - Warsztat Terapii Zajęciowej,

    VII - Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielęcinie,

    VIII - Szkoła Podstawowa w Mielęcinie,

    IX - Szkoła Podstawowa w Żabowie,

    X  - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Nowielinie,

    XI - Szkoła Podstawowa w Okunicy.

     

    Wszystkie szkoły i placówki otrzymały puchary, dyplomy, odznaki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Regionalny Oddział  Szczeciński PTTK im. Barbary i Stefana Kaczmarków w Szczecinie, Klub PTTK Ziemi Pyrzyckiej, Burmistrza Pyrzyc, Starostę Pyrzyckiego, Nadleśnictwo Myślibórz.

    Na wniosek Zarządu Klubu PTTK Ziemi Pyrzyckiej Zarząd ROS PTTK w Szczecinie wyróżnił Honorową Odznaką za Rozwój Turystyki i Krajoznawstwa następujących nauczycieli: Marzenę Antoniewską, Jolantę Kuliś, Monikę Szulczewską, Katarzynę Fido, Ewę Kędzierską.

    Odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród w stopniu srebrnym” przyznaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie wyróżnione zostały panie: Wiesława Duch i  Ilona Serdakowska.

    Za wieloletnią zaangażowaną pracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa w Powiecie Pyrzyckim Zarząd ROS PTTK w Szczecinie wyróżnił następujących nauczycieli: Iwonę Kot, Sebastiana Góralczyka, Lilianę Nowak, Jolantę Schmach, Beatę Maciejak, Martę Jaskulską, Magdalenę Jeżycką, Beatę Zarębską, Justynę Pawłowską, Małgorzatę Olejniczak, Annę Prokop, Wojciecha Zalewskiego, Ewę Denisewicz.

    Po wyróżnieniach i nagrodach nadszedł czas na turystyczny ciepły poczęstunek. Można było także obejrzeć wystawę kronik Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych, plakaty z najciekawszymi wspomnieniami wykonane przez uczniów i wychowanków oraz zdjęcia z XX-lecia działalności Klubu PTTK Ziemi Pyrzyckiej.  Zdjęcia ...

     

    Ewa Denisewicz

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE III

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE III

    22 stycznia uczniowie klasy III spotkali się ze swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta. Przygotowali dla nich krótki program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki oraz dwie scenki. Po występie złożyli gościom życzenia wręczając przygotowane przez siebie upominki. Następnie wspólnie z gośćmi biesiadowali wspominając przyjemne chwile. Zdjęcia ...

    Ewa Denisewicz

strona: