26 kwietnia 2023 r. w świetlicy szkolnej doszło do niezwykłego wydarzenia. Spotkali się ze sobą bogowie greccy, którzy wraz ze swoimi najbliższymi wzięli udział w "Familiadzie". Rywalizowali ze sobą, zmagając się z różnorodnymi zadaniami.
Swą obecnością zaszczycili: Zeus, Afrodyta, Posejdon, Ares.
Zwyciężyła drużyna boga wszystkich bogów greckich, Zeusa.
Dziękuję Piątoklasistom za zaangażowanie, przygotowanie się do spotkania oraz dobrą zabawę.
Gratuluję zwycięzcom.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
MAMY TO!!! FINAŁ WOJEWÓDZKI
Dnia 20 kwietnia 2023 roku na stadionie OSiR w Pyrzycach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe turnieju "Z podwórka na stadion Tymbarka". Powiat pyrzycki będzie reprezentowała SZKOŁA PODSTAWOWA W MIELĘCINIE!!!
,,Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki jajka kolorowe.
Na nich malowane, bajki pisankowe.
Na jednej kogucik ,pióreczko, a na drugiej słońce
Na czwartej kwiatuszki na piątej gwiazdki
Na każdej pisance, piękne opowiastki "
PIĘKNE OPOWIASTKI W PROGACH ZAGOŚCIŁY BY
NAJWIĘKSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ OGŁOSIŁY
WIELKOŚĆ JEJ OGROMNA
I DLA KLASY ÓSMEJ NAGRODA PRZEOGROMNA
JEDNAK SYMBOL JEST WAŻNIEJSZY I POZWALA RODZIĆ SIĘ NA NOWO, JAK NATURA I MOC ZMARTWYCHWSTANIA, KTÓRĄ ŚWIĘTOWAĆ NAM POZWALA
By radości było wiele, każda KLASA, PUNKT-ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY dołożyły wiele starań i powstała Piękna Pisanka Malowana , która mierzy aż do nieba i ma wysokości 763cm
WESOŁEGO ALLELUJA!!!
Samorząd Uczniowski
Podczas zajęć dodatkowych uczniowie ćwiczą umiejętności polonistyczne, matematyczne; rozwijają percepcję wzrokową, słuchową; dobrze się przy tym bawiąc. Uczą się współpracy w zespole oraz doskonalą umiejetności społeczne.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
W sobotę, 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pod patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej. Podczas spaceru, który rozpoczął się przy Studzience św. Ottona uczestnicy poznali rys historyczny najważniejszych zabytków Pyrzyc. Każda ze szkół miała za zadanie opowiedzieć o jednym z nich. Następnie wszyscy przystąpili do konkursu wiedzy. Nasza szkoła zajęła w nim I miejsce, za co otrzymaliśmy dyplom oraz nagrodę książkową. Na zakończenie rajdu piekliśmy kiełbaski i mimo deszczowej pogody do domu wracaliśmy zadowoleni.
Aneta Szawarska
Magdalena Posyniak
Klasa VII wzięła udział w konkursie znajomości treści lektury "Mały Ksiażę".
Uczniowie zaprezentowali wiedzę dotyczącą bohaterów ksiażki, ich losów, a także różnych innych sytuacji opisanych przez Antoine'a de Saint-Exupery'ego.
Wysłuchali utworu "Mały Książę" w wykonaniu Katarzyny Sobczyk; tłumaczyli, jaki związek z lekturą ma konkretny rekwizyt; wskazywali autorów poszczególnych cytaów stanowiących złote myśli dla czytelników; prezentowali przygotowane przez siebie plakaty.
Zwyciężyły Lena Jemielity i Julia Łobodzińska.
Gratuluję!
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Uczniowie klas V i VI, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, wykonali wiosenno-wielkanocną pisankę. Dzięki temu zadaniu utrwalili pisownię niektórych wyrazow, trenowali umiejętność pracy w grupie, rozwijali zdoności artystyczne oraz manualne.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Najmłodsi podczas lekcji informatyki rysowali zwiastuny wiosny...
M.D.
Uczniowie klasy V, omawiając lekturę "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" autorstwa C. S. Lewisa, wkroczyli do niezwykłego, magicznego świata, w którym czas inaczej płynie, ptasie mleczko ma magiczną moc, cały czas jest zima, nie ma Bożego Narodzenia. Ale to wszystko jest do czasu...
Piątoklasiści wcielili się w role bohaterów książki; wykonali szafę, za pośrednoictwem której wkroczyli do Narnii.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Kto powiedział, że praca z lekturą musi być nudna? Uczniowie klasy 4 przekonali się, że jest wręcz odwrotnie. Czytanie i omawianie książek z kanonu lektur szkolnych może być niezapomnianą przygodą i okazją do świetnej zabawy. Po omówieniu Mikołajka uczniowie wykonali plakaty przedstawiające scenki z lektury. Zadaniem młodych czytelników było uporządkowanie obrazków w kolejności chronologicznej, pokolorowanie ich i nadanie im tytułów. Wszystkie grupy poradziły sobie znakomicie.
Ewelina Gładysz
9 lutego klasy 4-8 wzięły udział w organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej „Lekcji w kinie”, której temat brzmiał: „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Uczestnicząc w interaktywnych zajęciach, uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia, fizyka, przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”, dowiedzieli się, czy hobbici byli tacy niscy. Po zajęciach wszyscy zobaczyli film pt: „Rocca zmienia świat”.
Ewelina Gładysz
W pierwszym półroczu uczniowie klasy 4 wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek. Uczniowie przygotowali dwie pocztówki: z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi. Czwartoklasiści samodzielnie zredagowali treść kartek i ozdobili pocztówki. Zostały one wysłane uczniom Szkoły Podstawowej w Miękini. Kartki od rówieśników z Miękini dotarły też do nas.
Udział w wymianie był dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Wymiana kartek miała na celu kształtowanie umiejętności językowych, kultywowanie tradycji oraz podjęcie współpracy z inną szkołą i integrację uczniów.
Ewelina Gładysz
Uczniowie klasy V wykonali prace zachęcające do odwiedzenia muzeów znajdujących się w różnych zakątkach Polski.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klasy 4 i klasy 8 przygotowali prawdziwą ucztę - literacką pizzę. Danie młode, aczkolwiek coraz częściej pojawiające się w dydaktycznym menu polonistów. Głównym jej składnikiem zostały lektury “Mikołajek” i "Syzyfowe prace", oraz całe pokłady kreatywności.
Ewelina Gładysz
Długo oczekiwana wycieczka do egzotycznego miejsca, jakim jest Tropikalna Wyspa pod Berlinem wreszcie nadeszła i 25 stycznia wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Ciepła laguna, wodospady, palmy i flamingi były na wyciągnięcie ręki. Wiele atrakcji czekało na nas w różnych zakątkach rajskiej wyspy, na której przez okrągły rok panuje letnia temperatura. Naszym ulubionym miejscem relaksu i rozrywki była AMAZONIA- strefa, w której mieści się najdłuższa sztuczna rzeka w Niemczech tzw. „Dzika Rzeka” z rwącym nurtem- długa zjeżdżalnia, która dostarcza dużo zabawy . W podgrzewanych, całorocznych basenach z symulatorem fal spędziliśmy również wiele godzin. Z wyjazdu wróciliśmy pełni wrażeń, niezapomnianych wspomnień oraz apetytem na…..następną wycieczkę.
Aneta Szawarska
Zapraszamy Rodziców do składania wniosków rekrutacyjnych o przyjęcie do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2023/2024 w dniach 1 - 17 lutego br.
Planujemy uruchomienie:
Punktu Przedszkolnego dla 3- i 4-latków - 25 miejsc
Oddziału Przedszkolnego dla 5- i 6-atków - 25 miejsc
Klasy I - dla 7-latków - 25 miejsc
Wnioski do pobrania w zakładce lub w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski prosimy składać w sekretariacie w dn. 1 - 17 lutego br. w godz. 7.15 - 15.15.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas I - III przygotowali dla seniorów krótki występ słowno-muzyczny. Wykonali też upominki, które wręczą babciom i dziadkom podczas rodzinnego spotkania.
Ewa Kędzierska
Magdalena Posyniak
Ewa Denisewicz
Podczas bloku tygodniowego "Sporty zimowe" dzieci z Punktu Przedszkolnego poznały różne dyscypliny sportowe i zasady rywalizacji fair play, biorąc udział w zabawach ruchowych; wykonały różne prace plastyczne, doskonaląc zdolności motoryki małej; wzięły udział w zabawach sensorycznych, z użyciem różnych produktów spożywczych. Podczas zajęć dzieci utrwaliły też znajomość poznanych figur geometrycznych, tj. koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt.
Małgorzata Muchorowska
Jakie postanowienia noworoczne miałaby Balladyna? Co od Mikołaja chciałby dostać Srooge? Gdzie Mały Książę zabrałby Różę w podróż świąteczną? Z takimi i wieloma innymi pytaniami musiała zmierzyć się klasa 8, rozwiązując zadania z lekturowego kalendarza adwentowego. Poradzili sobie sobie świetnie.