W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 7 mogli poszerzać swoją wiedzę przyrodniczą w czasie zajęć koła zainteresowań. Lekcje miały na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów, rozwijanie umiejętności działania w zespole. Młodzi przyrodnicy prowadzili hodowlę roślin: fasoli, trawy dla kota, rzeżuchy, dokonywali obserwacji mikroskopowych, rozszerzali swoją wiedzę z zakresu biologii komórki, biologii roślin czy zoologii bezkręgowców.
Niewątpliwe najbardziej lubianą częścią zajęć było samodzielne przeprowadzanie eksperymentów chemicznych: sublimacja i resublimacja jodu, tworzenie roztworów o różnej gęstości a z nich pięknych tęcz, tworzenie flagi Polski, bałwanków, określanie pH roztworu za pomocą wywaru z czerwonej kapusty, chromatografia bibułowa. Otrzymywanie baniek oraz zabawy cieczą nienewtonowską to doświadczenia szczególnie lubiane przez uczniów,
Nauczanie biologii nie może odbywać się bez zajęć terenowych. W maju odbyły się zajęcia w parku. Miały na celu nauczyć uczniów jak pobierać próbki do badań, jak łapać i prowadzić obserwację małych bezkręgowców, gł. owadów.
Magdalena Rutkowska
17 czerwca uczniowie klasy 8 uczestniczyli w Rajdzie Sobótkowym w Lipianach. Było mnóstwo atrakcji: konkurs wiedzy o Lipianach, tor przeszkód, molki, gry i zabawy sportowe, baloniada - w której Martyna Gorzelska i Klaudia Sobolewska zajęły I miejsce. Tradycją rajdu był konkurs na najpiękniejszy wianek - i tu zajęliśmy II miejsce.
Największą atrakcją Rajdu było pływanie na kajakach i żaglówce. Pogoda dopisała, więc na koniec obiecana kąpiel w jeziorze.
Jak zawsze było pysznie: kluski z truskawkami, bigos, sałatki, pyszne kiełbaski a na ochłodę lody. Uczestnicy syci i spełnieni ubolewli, że to już niestety ich ostatni rajd w naszej szkole.
Magdalena Rutkowska
Beata Mikołajczyk
17 czerwca uczniowie klasy 8 uczestniczyli w Rajdzie Sobótkowym w Lipianach. Było mnóstwo atrakcji: konkurs wiedzy o Lipianach, tor przeszkód, molki, gry i zabawy sportowe, baloniada - w której Martyna Gorzelska i Klaudia Sobolewska zajęły I miejsce. Tradycją rajdu był konkurs na najpiękniejszy wianek - i tu zajęliśmy II miejsce.
Największą atrakcją Rajdu było pływanie na kajakach i żaglówce. Pogoda dopisała, więc na koniec obiecana kąpiel w jeziorze.
Jak zawsze było pysznie: kluski z truskawkami, bigos, sałatki, pyszne kiełbaski a na ochłodę lody. Uczestnicy syci i spełnieni ubolewli, że to już ich niestety ostatni rajd w naszej szkole.
Magdalena Rutkowska
Beata Mikołajczyk
Uczniowie klas I - III przygotowali program artystyczny i upominki dla swoich rodziców z okazji ich święta. Występ małych artystów złożony z życzeń, piosenek i tańców odbył się 15 czerwca 2023 r. Rodzice ze wzruszeniem oglądali występy swoich dzieci, a po części artystycznej otrzymali zrobione przez dzieci upominki i zostali zaproszenie na słodki poczęstunek.
Monika Jastrzębska
Ewa Kędzierska
Ewa Denisewicz
6 czerwca 2023 r. uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekarzy biblioteki szkolnej. Uczestnicy konkursu podzieleni na dwie grupy wiekowe (klasa I i klasy II-III) zmagali się z zadaniami i łamigłówkami dotyczącymi książek, które mieli samodzielnie przeczytać. Wysiłek włożony w rozwiązanie zadań konkursowych został nagrodzony dyplomami, nagrodami rzeczowymi i drobnymi upominkami, które zostały wręczone podczas obchodów Dnia Rodzica.
Wśród uczniów klasy I pierwsze miejsce zajęli - Jagoda Pasikowska i Filip Walencik, drugie miejsce - Amelia Posyniak i Maria Niepsujewicz, a trzecie miejsce Hanna Pawłowska.
W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Lena Ragin (klasa II), drugie Maja Grzegorzak (klasa II), a trzecie Iness Bugaj (klasa III).
Ewa Denisewicz
Ewa Kędzierska
PRZYWOZY BEZ ZMIAN - na g. 8.00
g. 8.00 - 8.30 - msza św. w kościele w Mielęcinie
ODWOZY - g. 10.30 - 11.00
20 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs - Orzeł Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich klas. Test składał się z 21 zadań zamkniętych, konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Czas przeznaczony na uzupełnienie testu wynosił 60 min.
4 czerwca organizator konkursu udostępnił wyniki konkursu - wśród naszych uczniów znalazło się 5 laureatów:
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a szkoła uzyskała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.
Kamila Pawlik
Język polski, matematyka, przyroda nie są straszne, gdy towarzyszą im zabawa i dobry humor.
Uczniowie chętnie grają w gry edukacyjne, dzięki którym utrwalają wcześniej zdobyte wiedzę i umiejętności, a także nabywają nowe wiadomości.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
4 czerwca uczniowie klasy VIII wzięli udział w rajdzie turystycznym z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w szkole podstawowej w Brzesku.
Katarzyna Szełemej-Giergiel, Ewelina Gładysz
15 maja uczestniczyliśmy w meczu 5 kolejki U-24 Ekstraligi: Enea Stal Gorzów & Beckhoff Sparta Wrocław z wynikiem 58:32 dla Enea Stal Gorzów.
Największym wydarzeniem tego spotkania był debiut przed publicznością Celiny Liebmann.
Finałem zakończyliśmy wspólne zdjęcie i autografy z zawodnikami
Z żużlowym torem pozdrawiamy serdecznie KLASA ÓSMA oraz Sylwia Krześniak-Ławik
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w 5. edycji akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckego.
Akcja odbyła się 21 kwietnia br. i miała na celu uświadomić nam, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Uczniowie naszej szkoły tego dnia wyruszyli w teren otaczający szkołę i uprzątnęli go z porzuconych tam śmieci.
Każdy z nas posprzątał kawałek - razem posprzątaliśmy całą Polskę.
Wszystkim uczniom i nauczycielom składam serdeczne podziękowania za udział i zaangażowanie w tym ważnym wydarzeniu.
Magdalena Rutkowska
13 maja w naszej szkole odbył się RAJD KONSTYTUCJI 3 MAJA. Wzięli w nim udział licznie przybyli uczniowie szkół gminy Pyrzyce: Szkoły Podstawowej w Brzesku, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Pyrzycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okunicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach, Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Mielęcinie oraz podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowielinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielęcinie, Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Nowielinie, a także pani burmistrz, Marzena Podzińska.
Gospodarze zapewnili szereg atrakcji. Uczniowie klasy V, przygotowani przez wychowawczynię, panią Sylwię Krześniak-Ławik, zaprezentowali przedstawienie upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Słowem, gestem, wyglądem, dekoracjami, oddali cześć Konstytucji oraz jej twórcom.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursach: historycznym, plastycznym, pieśni patriotycznej oraz w konkurencjach sportowych. Mieli również możliwość wejść do pojazdu saperskiego, włożyć specjalistyczny kombinezon oraz podjąć próbę wykrywania metali znajdujących się w ziemi. Atrakcje te zapewnili żołnierze, funkcjonariusze Patrolu Rozminowania z Jednostki Wojskowej w Stargardzie, którzy chętnie dzielili się swą wiedzą, doświadczeniem, wynikającymi z wykonywanej pracy.
Gospodarze zapewnili ciepły posiłek, pyszny żurek przygotowany przez panią Mariolę Piasecką, oraz słodki poczęstunek.
Pogoda była piękna. Promienie słońca, zieleń majowej przyrody, cień otaczających drzew sprawiły, że park przy naszej szkole stał się miejscem magicznym, w którym spotkało się gro osób, którym bliskie są: turystyka, aktywność fizyczna, rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie pozytywnych relacji społecznych.
Uśmiech na twarzach uczestników rajdu jest najlepszym dowodem przyjemnie spędzonego czasu.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Aneta Szawarska
Od przeszło 10 lat możemy swobodnie przekraczać granice państw członkowskich Unii Europejskiej – w kilka dni zmierzyć Europę wzdłuż i wszerz. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką przyjemność, dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie w ramach realizacji projektu edukacyjnego „zabrali” nas wszystkich - w podróż po Europie.
Uczniowie wraz z opiekunami: paniami Anetą Szawarską, Stanisławą Terelak – Żmuda i Agnieszką Majer-Bienias zorganizowali w „Dzień Europejski”. Opracowali plakaty związane tematycznie z kulturą i zwyczajami Europejczyków, przygotowali także gazetkę szkolną, poświęconą krajom członkowskim , zaprezentowali charakterystyczne dla wylosowanych przez siebie państw przedmioty ( widokówki, magnesy, pamiątki, monety , a nawet tablice rejestracyjne ).
Ponadto ciekawym elementem projektu był poczęstunek tradycyjnymi potrawami takich krajów jak: Francja, Niemcy, Grecja czy Hiszpania.
W ramach projektu odbyły się konkursy : klasowy (prezentacja wybranych krajów), oraz indywidualny ( wybór Miss i Mistera Europy).
1 miejsca zajęły: klasa 1 –przedstawiająca Francję, klasa 2 – Niemcy, klasa 4 – Holandia.
2 miejsca : klasa 3 – Portugalia , klasa 7 – Czechy , klasa 6 – Grecja.
3 miejsce : klasa VIII – Hiszpania.
Miss i Misterem Europy zostali uczniowie klasy 1: Nadia Pawlik i Karol Kusztal.
Dzięki podjętym działaniom autorzy projektu edukacyjnego, doskonalili wiele innych umiejętności, jak kreatywność czy autoprezentacja. Wspólna praca uświadomiła im, jak ważna jest odpowiedzialność za powierzone zadania, co z kolei sprzyja pogłębianiu więzi rówieśniczych.
Aneta Szwarska
Stanisława Terelak Żmuda
Agnieszka Majer-Bienias
To była niezwykła lekcja biologii. Podczas wycieczki do Szczecina uczniowie klas V-VIII zwiedzili jedną z najpopularniejszych wystaw świata "Body Worlds" - Gunthera von Hagens'a. Mogli obejrzeć ekspozycję 150 prawdziwych, anatomicznych eksponatów z ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu.
Tę wystawę podziwiali w Hanza Tower - najwyższym w Szczecinie wieżowcu osiągającym 125 metrów wysokości. Mieli nawet okazję z 27 piętra tego budynku obejrzeć piękną panoramę Szczecina.
Wycieczkę dopełniła wspólna międzyklasowa integracja na Kręgielni w Galaxy oraz smaczne jedzonko.
Z pewnością będzie co wspominać.
Magdalena Rutkowska
NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI
CONSTITUO TO ZNACZY URZĄDZAĆ, USTANAWIAĆ, REGULOWAĆ...
WIWAT MAJ!! TRZECI MAJ!! DLA POLAKÓW BŁOGI RAJ !! NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA uczestniczyła w akademii upamiętnienia tak ważnego święta, który posiada ogromne wartości i znaczenie dla Polski i Polaków. Niesie za sobą wiarę, nadzieję poprzez zdobywanie PRAW, WOLNOŚCI I GRANIC !!!
KLASA PIĄTA przedstawiła krótką historię wielkich wydarzeń z dnia 3 maja 1791 roku oraz uwieczniła sens znaczenia powstania Konstytucji. Konstytucja to najważniejszy akt prawny obowiązujący w Polsce to zbiór najważniejszych znaków i zasad dla całej Polski i wszystkich Polaków. Prawdziwość tego wydarzenia była owocnym odśpiewaniem hymnu państwowego, reprezentacją Pocztu Sztandarowego, odczytaniu ,, Wyznania wiary dziecięcia polskiego" ze zbioru Katechizmu polskiego dziecka Władysława Bełzy pt.: ,, Polak Mały" oraz w barwach narodowych i z SERCEM DUCHA PATRIOTY Z DUMĄ KONTYNUOWALIŚMY TRIUMFALNIE CZAS KONSTYTUCJI 3 MAJA ,,Czemu ty się ,zła godzino, Z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś-a więc musisz minąć. Miniesz-a więc to jest piękne" W nostalgii z rozśpiewanym sercem KLASA PIĄTA ukazała w utworze ,,Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej znaczenie losu człowieka, który jest niepowtarzalny, a zarazem jedyny... Z rytmem i wielkim duchem patriotyzmu
KLASA PIĄTA
Sylwia Krześniak-Ławik
Alicja Choynacka-Sańka
Karolina Kulik
Beata Mikołajczyk Poczet Sztandarowy
2, 4, 5 maja - dni wolne od zajęć edukacyjnych
13 maja (sobota) - rajd Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
23 - 25 maja - egzaminy ósmoklasistów
9 czerwca - dzień wolny od zajęć edukacyjnych
18 - 21 czerwca - wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego w ramach programu Poznaj Polskę
23 czerwca g. 9.00 - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wraz z pożegnaniem absolwentów
,,Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki"
Immanuel Kant
W dniach 26-28 kwietnia 2023 roku odbyły się Dni Matematyki. W popularyzowanie i celebrowanie tych dni włączyli się uczniowie ze wszystkich klas.
Zaproponowane w tym dniu przez nauczycieli matematyki zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Miały one na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory, trudne zadania, ale również doskonała zabawa, która ma dawać wiele satysfakcji.
Rozwiązywanie zadań i łamigłówek matematycznych miało sprawić uczniom przyjemność, a nie być kolejnym testem.
Uczniowie zmierzyli się w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych, sudoku oraz tworzyli pętle logicznej układanki - tantrix'a. Mogli również stworzyć pracę plastyczną "Matematyczny świat" oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym "Matematyka moimi oczami".
A oto wyniki przeprowadzonych konkursów:
Mistrz Sudoku:
Mistrz Łamigłówek:
Mistrz Tantrix'a:
Konkurs plastyczny "Matematyczny świat":
Konkurs fotograficzny "Matematyka moimi oczami":
Dni Matematyki dały uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał inną stronę tej nauki… Matematyka może być przecież przyjemna i dawać radość.
Kamila Pawlik
Monika Demiańczuk
Prelekcja Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym Nowych Narkotyków "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach" oraz w związku z Europejskim Tygodniem Szczepień.
Magdalena Posyniak
26 kwietnia uczniowie klasy ósmej mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich oraz Zespołu Szkół Nr. 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach. Poznali profile, kryteria przyjęć i terminy składania dokumentów. Mogli porozmawiać o konkretnych zawodach i wyjazdach zagranicznych oferowanych przez szkołę w ramach praktyk. Próbowali również swoich sił w konkursach teoretycznych i praktycznych.
Magdalena Rutkowska
Magdalena Posyniak
Beata Mikołajczyk
22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest najpopularniejsze i najważniejsze święto ekologiczne - Dzień Ziemi. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji tegorocznych obchodów pod hasłem "Zainwestuj w Naszą Planetę" wykonali szereg plakatów o tematyce ekologicznej związanych z oszczędzaniem wody, energii oraz z nauką systematycznej segregacji śmieci. Tego dnia nasza szkoła rozbrzmiewała ekologicznymi hasłami, które znalazły się na zakładkach do książek, lub też na zaweszkach na klamki.
Ewa Denisewicz
Magdalena Rutkowska
Z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w V ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Zatroszczyliśmy się o środowisko naturalne w najbliższym otoczeniu szkoły. Oczyściliśmy tereny zielone z niepożądanych śmieci i jednocześnie utrwaliliśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów.
Magdalena Rutkowska