Oświadczenie - RODO

Informacja o RODO

RODO

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych

( RODO). Rozporządzenie obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także na całym świecie, o ile ktoś przetwarza dane osobowe obywatela Unii Europejskiej. Celem zapewnienia właściwej ochrony danych osobowych - osobie, które dane dotyczą, należy przede wszystkim podać informacje dotyczące przetwarzania jej danych osobowych określonych w art.13 lub 14 RODO w zależności, czy zostały one pozyskane bezpośrednio od osoby której dane dotyczą, czy też z innych źródeł.

W świetle powyższego pragniemy poinformować Państwa, że Administratorem Państwa danych jest Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie. Dyrektor powołał inspektora ochrony danych osobowych, który jest dostępny w siedzibie administratora danych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 14.00, kontakt telefoniczny: 915630490, mailowy denisewicz.szkola@gmail.com z dopiskiem „dane osobowe”.

Celem przetwarzania danych osobowych dzieci przyjętych do przedszkola/szkoły do poszczególnych grup wiekowych, począwszy od roku szkolnego 2018/2019, w oparciu o wnioski o przyjęcie kandydata do przedszkola/szkoły od 1 września 2018 roku, jest realizacja zadań statutowych szkoły zgodnych z ustawą o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361) z dnia 7 września 1991 r. w tym w szczególności do diagnozowania dzieci, prowadzenie procesu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego, tj.: przetwarzania danych osobowych dziecka poprzez wpis do dziennika zajęć przedszkolnych/szkolnych, poprzez wpis danych rodziców/opiekunów dziecka do dziennika zajęć przedszkolnych/szkolnych, przekazywania danych dzieci do zmodernizowanego Systemu Informacji Oświatowej, współpracy z poradnią psychologiczno- pedagogiczną. Ponadto prezentowanie wizerunku dziecka na stronie internetowej szkoły, tj. www.spmielecin.edupage.org, umieszczaniu danych, tj. imienia i nazwiska na tablicach wewnętrznych szkoły pod pracami wykonanymi przez dzieci i na indywidualnych szafkach przeznaczonych do zmiany i pozostawienia odzieży, publikację imienia i nazwiska jako laureatów konkursów i zawodów sportowych. Odbiorcą danych przetwarzanych przez szkołę tj.: dane kandydata: imię i nazwisko ucznia, data urodzenia ucznia, nr pesel ucznia, adres zamieszkania ucznia, dane zawarte w opinii o potrzebie wczesnego wspomagania, informacje o stanie zdrowia ucznia, gdy jest to istotne dla procesu nauczania lub innych opinii i diagnoz dotyczących rozwoju dziecka lub mających wpływ na jego rozwój; dane rodziców/opiekunów prawnych kandydata: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, adres poczty elektronicznej - jest Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie oraz podmioty uprawnione do ich otrzymywania na mocy obowiązujących przepisów prawa (przedszkola, poradnie, jednostka nadrzędna, organy państwowe, tj. uprawniony Kurator Oświaty, organ prowadzący – Gmina Pyrzyce).

Podanie powyższych danych osobowych jest niezbędne do przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego w Szkole Podstawowej w Mielęcinie. Dane osobowe będą przechowywane do czasu upływu okresu nauczania i archiwizacji. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody). Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.