Menu

  • PEDAGOGIZACJA RODZICÓW

    PEDAGOGIZACJA RODZICÓW

     

    W dn. 24.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się PEDAGOGIZACJA RODZICÓW, której temat brzmiał: „Wychowanie do współpracy”.

     

    Życie w rodzinie to nie tylko dbanie o relacje rodzinne, ale także współpraca i troska
    o dobra wspólne – o nasze domy, rzeczy 
    sprawy…

     

     

    Wszystko to wymaga zaangażowania i wkładu pracy wszystkich członków rodziny – od tych najmłodszych do najstarszych. I właśnie o tym rozmawialiśmy w czasie naszego spotkania. Bo nigdy nie jest za późno
    na to, by troszczyć się o siebie nawzajem!

     

    Rodzicom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za obecność!!!    Zdjęcia...

     

     

    Eliza Gad

  • SZLAKAMI POLSKIEGO SZCZECINA

    SZLAKAMI POLSKIEGO SZCZECINA

    22 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie turystycznym Szlakami Polskiego Szczecina w 100- lecie Niepodległej Polski.  Trasa liczyła około 5 km. Start Zdroje Dworzec szlakiem czarnym – Skocza Góra- szlak zielony , przez Jezioro Szmaragdowe – szlak żółty aż do mety – Polana Widok Szczecin Zdroje. Julia Woźnicka i Martyna Bereżańska zajęły II miejsce w konkurencji „Kocykówka”. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy po przejściu trasy otrzymali znaczek rajdowy i posiłek turystyczny. Zdjęcia...

    Paulina Grab

  • DZIEŃ ZIEMI

    więcej zdjęć ...

    „ MOJA ZIEMIA – MÓJ DOM” to hasło apelu przygotowanego przez uczniów klasy VII i IVa,  

     z okazji Dnia Ziemi, który  obchodzimy corocznie 22 kwietnia.

     W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

    Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi.

    Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

    Mottem  apelu był krótki, ale jakże bardzo głęboki w swojej treści wiersz znanej poetki - Wisławy Szymborskiej:

    „Najwyższą formą materii jest człowiek - Ziemi mieszkaniec.

    Najwyższą formą istnienia - świadome jego działanie.

    Najwyższą formą działania - walka o pokój tej Ziemi.

    Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty tematyczne. Po zakończeniu apelu ze swoimi wychowawcami poszli porządkować park dworski przy SP Mielęcin.

    Jolanta Graczyk

    Edyta Antosik

  • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    więcej zdjęć ...

    GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII”

     

         17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI reprezentujący szkoły z: Brzeska, Okunicy, Pyrzyc, Żabowa, Mielęcina.

         Na początek, dyrektor szkoły, Roman Major, powitał uczniów oraz gości, panią burmistrz, Marzenę Podzińską, a także nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do konkursu. Następnie uczniowie klasy IV a, pod opieką pani Eweliny Gładysz, zaprezentowali, na wesoło, przedstawienie ukazujące, jak ważna jest znajomość zasad ortografii. Młodzi aktorzy przypomnieli także   najważniejsze zasady pisowni.

         W dalszej części uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań. Wśród nich znalazły się: krzyżówka, rebusy, dyktando, a także losowo wybierane pytania      i zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów.

         Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzesku. I wicemistrzem zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, natomiast tytuł II wicemistrza uzyskali przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Żabowie. IV miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mielęcinie, V – ze Szkoły Podstawowej z siedzibą przy ulicy Rejtana w Pyrzycach, VI – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Okunicy.

         Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

     

    Katarzyna Szełemej-Giergiel

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

       22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią przyrody i konieczność jej ochrony jest naszym obowiązkiem. Niszcząc środowisko naturalne, niszczymy siebie.

                Nasza Szkoła również przyłącza się do akcji propagującej działania proekologiczne. Uczniowie naszej Szkoły zostali uświadomieni w jaki sposób może każdy z nas przyłączyć się do dbania o naszą Planetę. Dzieci poprzez wyszukiwanie artykułów w książkach i internecie o ekologii zapoznane zostały z aktualnymi  informacjami dotyczącymi ochrony przyrody; zanieczyszczeń środowiska; zmian klimatycznych; skutków jakie niosą kataklizmy; wprowadzania ekologii odnawialnej; poprawnej segregacji śmieci i recyklingu.

                W ramach zajęć świetlicowych i zajęć z edukacji plastycznej (w klasach II i III) uczniowie po zapoznaniu się z powyższymi zagadnieniami o ekologii stworzyli plakaty w formie kolażu z różnych materiałów zachęcające innych do dbania o naszą Planetę. Dzięki tym zajęciom uczniowie poprzez zabawę i własny wkład w pracę plastyczno-techniczną zostali uświadomieni o potrzebie globalnego szanowania otaczającej nas przyrody. Praca w 4 osobowych grupach pozwoliła każdemu się wykazać – jedni wyszukiwali cennych informacji na temat ekologii, inni przyklejali opakowania po produktach oraz wycinali i kolorowali różne obrazki propagujące działania na rzecz poprawy bytu naszej Planety. Zdjęcia...

    Małgorzata Muchorowska

     

     

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny

    Szkolny Konkurs Ortograficzny

         12 kwietnia uczniowie klas IV-VII wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM. Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie rywalizowali ze sobą, pracując w parach.

         Uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności: krzyżówka, rebusy, zagadki, ortograficzne puzzle. Napisali również dyktando oraz odpowiadali na liczne pytania.

         Mistrzami ortografii zostali Alicja Chojnacka i Marcel Bugaj, uczniowie klasy V. II miejsce zajęły Natalia Chrzanowska i Zuzanna Balicka z klasy VII, III – Emilia Szczepaniak i Julia Woźnicka z klasy VI. Na IV miejscu znalazły się reprezentantki klasy IV a, Nikola Białas i Natalia Marciniszyn , natomiast na V – Oliwia Kurzawa i Dominika Nawrocka z klasy IV b. Zdjęcia...

     

    Katarzyna Szełemej-Giergiel

    Ewa Kędzierska

  • Czyste powietrze wokół nas

    Czyste powietrze wokół nas

          W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do realizacji projektu „Czyste powietrze wokół nas”, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach. W programie uczestniczą 5,6 - latki zoddziału przedszkolnego  „Biedronki”.

           Założeniem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.Formą realizacji programu jest cykl zajęć dydaktycznych składający się z 5 zajęć warsztatowych.

          Pierwsze zajęcia z tego cyklu odbyły się w czwartek. Cała grupa wyruszyła  na wycieczkę po okolicy. Przed wyjściem dzieci dowiedziały się co jest istotą ich spaceru i na co mają zwrócić uwagę. Uważnie więc szukały dymów oraz miejsc z których się one wydobywały, aby następnego dnia o nich opowiedzieć.

          Kolejne zajęcia odbyły się w piątek i podejmowały temat: „Co i dlaczego dymi?”.Dzieci podzielone na trzy zespołybadaczy, rysowały na dużych arkuszach papieru dymy, które widziały podczas wycieczki. Następnie oglądały  planszę ze źródłami dymów przygotowaną przez nauczyciela i dokonywały porównania ich ze swoimi rysunkami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja multimedialna, dotycząca źródeł dymów.

          Zajęcia zakończyły się pogadanką, podczas której dzieci wypowiadały się na temat dymów, tego co dymi i  dlaczego dymi? Szczególną uwagę zwrócono na dym, który wydobywa się z papierosów oraz na jego wysoką szkodliwość. cdn  Zdjęcia...

    Monika Jastrzębska

     

  • ROBIMY ZABAWKI

    ROBIMY ZABAWKI

    Grupa Krasnoludków postanowiła się trochę pobawić inaczej. Dzieci próbowały zrobić gniotk, własne zabawki. Zabawa była świetna. Dmuchanie balonów, wsypywanie mąki do balona metodami prób i błędów, ale najłatwiejszy sposób okazał się z butelką. Zrobienie czuprynki i jeszcze tylko oczy i nasza zabawka jest gotowa. Malowanie i nadawanie kształtów gniotkom sprawiło klasie dużo uśmiechu i radości. Zdjęcia...

    Paulina Grab

  • SADZIMY ROŚLINY

    SADZIMY ROŚLINY

    Przedszkolaki z grupy Krasnolódków rozpoczęły już pierwsze prace ogrodnicze. Dzieci spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli, fasoli i innych nasion. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie doniczki postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek oraz inne nasiona. Bardzo interesujące było sadzenie fasoli. Dzieci w tym celu przygotowały słoiczki, gazę oraz najdorodniejsze nasiona fasoli pojemnik uzupełnili wodą. Było to dla dzieci nie lada wyzwaniem, ale nie brakowało przy tym uśmiechu i zapału do pracy. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe. Dzięki bezpośredniej obserwacji pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Zdjęcia...

    Paulina Grab

  • MARCHEWKA W INNYM WYDANIU

    MARCHEWKA W INNYM WYDANIU

    W ramach akcji „ Zdrowe Zęby Mamy Marchewkę zjadamy” grupa Krasnoludków bardzo chętnie bawiła się z marchewkami układając różne kompozycje, a przy okazji zjadając marchewkę. Układanki z marchewki bardzo smakowały przedszkolakom. Zdjęcia...

    Paulina Grab

  • Lekcja z rodzicami

    Lekcja z rodzicami

     

     

    Uczniowie klasy drugiej mogli pochwalic sie swoimi wiadomościami w czasie

    lekcji, która odbyła się w obecności rodziców.  Zajęcia rozpoczęły się kilkoma

    ćwiczeniami kinezjologicznymi. Następnie uczniowie wykonali planszę demonstracyjną z częściami

    mowy, pytaniami i przykładami, kolorowali obrazek zgodnie z instrukcją, nauczyciel czytał wyraz,

    a dzieci znajdowały kartkę z odpowiednią częćią mowy i stawały przy niej, rzucali kostką i podawali

    przykłady swoich wyrazów.

    Lekcja zakończyła się tundką pytań otwartych: Co zapamiętałeś z dzisiejszych zajęć? Które ćwiczenie

    podobało Ci się najbardziej? Czy coś sprawiło Ci trudność?

                                                                                                                      Katarzyna Maliszewska - Olech

  • Lekcja z rodzicami
    12.04.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja z rodzicami.

  • WYSTAWA SKO

    WYSTAWA SKO

     

    13.O3.2018r. w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się wystała SKO. Praca Julii Woźnickiej z klasy VI została wyróżniona. Dyrektor Banku PKO osobiście wręczył na terenie szkoły naszej uczennicy nagrodę. Pozostali uczniowie, którzy brali udział również otrzymali upominki.

                                                                                                         Paulina Grab

  • OZNAKI WIOSNY
    11.04.2018

    Grupa Krasnoludków wybrała się na wiosenny spacer. Wśród odgłosów ptaków i pięknego słońca dzieci znalazły biedronki i kwiaty. Przedszkolaki przekonały się,
    że wiosna już do nas przyszła.

                                                                                                  Paulina Grab

    OZNAKI WIOSNY.

  • Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

    Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

    Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. Dzieci z oddziału przedszkolnego w środę 28.03.2018r. poznając tradycje związane ze zbliżającymi się świętami również oddały się sztuce malowania pisanek. Dzieci wykonały ozdoby na jajka według własnych pomysłów, wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Nie zabrakło również czekoladowych jajeczek, które zostały schowane w klasie a zadaniem dzieci było ich odszukanie i oczywiście zjedzenieZdjęcia...

                                       Agnieszka Urbaniak- Fratyka

  • Mali badacze

    Mali badacze

    Tydzień poświęcony eksperymentom był dla dzieci z oddziału przedszkolnego niesamowitym doświadczeniem. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska. Dzieci poznały miedzy innymi jak wykonuje się masę solną, masę plastyczną czy też slime. Sprawdziły jakie przedmioty pływają po wodzie, a jakie w niej toną. Powstał również pienisty wulkan. Mali badacze sprawdzili co przyciąga magnez. Podstawowym celem programu było zaciekawienie dzieci zachodzącymi zjawiskami w otaczającym świecie.  Zdjęcia...

                                       Agnieszka Urbaniak-Fratyka

  • Dzień głośnego czytania

    Dzień głośnego czytania

         W marcu po raz kolejny odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji  „ Dzień głośnego czytania” . Dziękujemy mamie Ksawerego, która przeczytała dzieciom bajkę pt.” Zły sen Ciasteczkowego”. Zdjęcia...

                                                  Paulina Grab

                                           Monika Jastrzębska

                                  Agnieszka Urbaniak - Fratyka

  • Rajd "Szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc"
    08.04.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd "Szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc".

     

    W słoneczny, sobotni ranek grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie

    w Pyrzycach. Szlak prowadził od Studzienki, gdzie odbył się chrzest pierwszych

    mieszkańców Pyrzyc, poprzez Wzgórze Chramowe, Basztę Pijacką, Bramę Szczecińską,

    Basztę Sowią, Basztę Lodową, Bramę Bańską  i Kaplicę św. Ducha.

    W Kaplicy św. Ducha dzisiejszym muzeum odbył się konkurs wiedzy o Pyrzycach,

    w którym zajęliśmy II miejsce.

    Ostatnim punktem rajdu było rozdanie nagród i dyplomów oraz wspólne ognisko.

     

                                                        Paulina Grab

                                                    Katarzyna Maliszewska - Olech

     

     

  • PODSUMOWANIE REKOLEKCJI

    PODSUMOWANIE REKOLEKCJI

                                                                                              więcej...

     

    Na krótkim apelu 28 marca ogłoszone zostały wyniki konkursów, które odbywały się w czasie rekolekcji wielkopostnych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez ks. Andrzeja Hulkę.

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    KONKURS CZYTANIA PISMA SWIĘTEGO

    KLASY I – III

    WYRÓŻNIENIA

    Olaf Rut kl. I

    Julia Łobodzińska kl. II

    Tatiana Ogłoza kl. III

    KLASY IV – VII

    I miejsce

    Martyna Marciniak kl. IVa i Dominika Kusztal kl. VI

    II miejsce

    Oliwia Kurzawa kl. IVb

    III miejsce

    Maciej Kaprykowski kl.V

    QUIZ O ŻYCIU JEZUSA

    KLASY I – III

    I miejsce

    Tatiana Ogłoza kl. III, Olaf Rut i Aleksandra Mich – kl.I

    II miejsce

    Martyna Gorzelska i Marlena Adamus – kl. III

    KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ

    WYRÓŻNIENIA DLA KLAS: I, III, IVa, VII oraz Nikoli Kacperskiej z kl. I

    KONKURSY PLASTYCZNE (stroiki, rysunki, pisanki)

    WYRÓŻNIENIA:

    RYSUNEK

    Oliwia Wiecha kl. I

    Igor Fetings i Mateusz Grab - kl. II

    Nikola Białas i Anna Niekorek – kl. IVa

    STROIK

    Magdalena Grabowska, Zuzanna Błaszczyk, Natalia Marciniszyn kl. IVa, Julia Łobodzińska kl. II i Tatiana Ogłoza kl. III

    PISANKA

    Martyna Marciniak kl. IVa

    POSTACIE BIBLIJNE

    Aleksandra Żyguła, Oliwier Grabowski i Karolina Muszyńska – kl I

    Ewa Denisewicz

  • Konkurs na najładniejszą i najciekawszą zakładkę do książki

    Konkurs na najładniejszą i najciekawszą zakładkę do książki

         Uczniowie klas V i VI wzięli udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą zakładkę do książki. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 21 marca.
          I miejsce zajął Marcel Bugaj, II Gracjan Skalniak, natomiast III Alicja Chojnacka i Kacper Grab. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki. Zdjęcia...


    Katarzyna Szełemej-Giergiel
         

strona: