W czwartek 15 listopada 2018 roku, przedszkolaki pojechały do Barlineckiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. „W krainie Lawendowego Rycerza” w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru ARTENES.
Główny bohater Kuba przeniósł widzów w baśniowy świat do Księgolandii, będącej krainą Lawendowego Rycerza, tajemniczego wojownika, który toczył nieustanne boje z żarłocznymi molami niszczącymi książki.
Poprzez baśniowe przygody i pogodną wymowę spektakl promował czytanie książek wśród najmłodszych. Nawet ci, którzy jeszcze nie poznali radości przeżywania książkowych przygód, niewątpliwie wyszli przekonani, że książka również może być miłym prezentem. Zdjęcia...
Monika Jastrzębska
Rodzina stanowi dla większości dzieci najważniejsze wartości życia. Dla wielu dom staje podporą emocjonalną, ostoją bezpieczeństwa psychicznego. Zapewnia on dziecku zaspokojenie potrzeb emocjonalnych, potrzeb zwierzenia i daje poczucie bezpieczeństwa. To wiązanie przeżyć emocjonalnych z rodziną nadaje jej pewien swoisty rys, co wyróżnia ją spośród innych środowisk wychowawczych. Rodzina w sposób naturalny może uczyć miłości i życzliwości. Rodzina kształtuje postawy, kieruje poznawanie przez dziecko procesów przyrody i kultury, zjawisk i faktów otaczającego świata. Dziecko naśladuje zachowanie się osób, z którymi jest emocjonalnie związane, przyjmuje style bycia, sposób zachowania się i stara się postępować tak, jak wyobraża sobie rodziców w konkretnej sytuacji.
Wątek o rodzinie bardzo zainteresował dzieci i zaangażował ich do wspólnych rozmów i wymiany przeżyć z życia rodzinnego co miało na celu wzmocnienie więzi uczuciowej z najbliższymi, rozwijanie przywiązania do tradycji i wartości rodzinnych. W trakcie realizacji tematów dzieci poznały nową piosenkę, słuchały opowiadania, tworzyły różne prace plastyczne: wykonały robota kuchennego przyklejając figury geometryczne, przyklejały kolorową bibułkę tworząc serduszko dla mamy, wykonały ramki dla rodziny, grzechotki z kaszy gryczanej oraz ozdobiły plasteliną obrazek domu. (ZDJĘCIA...)
Małgorzata Muchorowska
Miesiąc październik Biedroneczki zakończyły niezapomnianym dniem doświadczeń inspirowanym opowiadaniem S. Karaszewskiego „Woda krąży”.
Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat znaczenia wody w przyrodzie. Następnie dzieci ochoczo przystąpiły do zabaw badawczych mających na celu dostrzeżenie zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią oraz poznanie i wyjaśnienie zjawisk związanych ze stanami skupienia wody.
Dużo się działo. Dzieci sprawdziły, które przedmioty toną w wodzie, a które w niej pływają. Za pomocą gorącej wody, pary, zimnej pokrywki obserwowały zjawisko krążenia wody w przyrodzie. Dowiedziały się również, że gorąca woda sprzyja szybszemu rozprzestrzenianiu się barwnika. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawie kolorami. Mieszały kolory a uzyskanymi szarościami, za pomocą patyczków namalowały jesienną szarugę. Zdjęcia...
Monika Jastrzębska
Dnia 6 listopada w Pyrzycach odbyły się zawody sumo dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:
Maria Olejniczak - I miejsce,
Natalia Marciniszyn - II miejsce,
Emilia Szczepaniak - III miejsce,
Alicja Duraj - I miejsce,
Weronika Augustyniak - III miejsce,
Sylwia Korab - II miejsce,
Filip Woźniak - II miejsce,
Jakub Kacperski - III miesjce,
Maciej Kaprykowski - III miejsce,
Wojciech Grudzień - I miejsce,
Aleksander Kaprykowski - II miejsce,
Drużynowo Sp Mielęcin uplasowała się na II miejscu. Zdjęcia...
Edyta Antosik
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią oraz uczą.
W obchodach tego święta wzięły udział wszystkie dzieci z Przedszkola, które w konkursach wykazały się dużą znajomością treści bajek i baśni. Wspólnie z postaciami z bajek, które odwiedziły naszych przedszkolaków Myszką Minnie, Miki oraz Minionkem bawiliśmy się przy wesołej muzyce. (zdjęcia...)
Monika Jastrzębska
Małgorzata Muchorowska
Agnieszka Urbaniak-Fratyka
Uczniowie klasy VI, w ramach zajęć z wychowawcą, odwiedzili groby najbliższych. Pamiętali także, aby uczcić pamięć tych, o których nikt nie pamięta... Zdjęcia...
Katarzyna Szełemej-Giergiel
22. października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bez Przemocy oraz Dzień Tolerancji. Był to dzień rozpoczynający całotygodniowe spotkania i rozmowy nt. skutków stosowania przemocy i agresji oraz na temat tego, czym dla nas jest „tolerancja”. W czasie zajęć świetlicowych omawialiśmy, czym jest przemoc i agresja, jakie są ich przejawy oraz skutki. Efektem naszych rozmów były plakaty tematyczne wykonywane przez cały tydzień na zajęciach plastycznych.
Zwieńczeniem naszych całotygodniowych wysiłków było spotkanie z Panią Agnieszką Szymańską – Policjantką z Wydziału Profilaktyki i Prewencji. Spotkanie to było podsumowaniem naszych wcześniejszych rozważań a także utwierdziły nas w tym, jak ważne jest bezkonfliktowe rozwiązywanie sporów oraz trudności. Mamy nadzieję, że wszyscy dla siebie nawzajem będziemy tolerancyjni i uczynni. Zdjęcia...
Eliza Gad
Paulina Grab
W chłodny, jesienny ranek klasa trzecia udała się do Ogrodu
Dendrologicznego w Przelewicach, gdzie w labalotarium ośrodka badawczego
samodzielnie przyrządzali krem nawilżający z naturalnych składników i olejków roślinnych.
Dokładnie odważona gramatura składników, rozpuszczenie ich w goracej kąpieli wodej,
nadanie indywidualnych owocowo - kwiatowych zapachów zoowocowało wyprodukowaniem
kremów nawilzających, którego mały pojemnik każdy uczestnik zabrał ze sobą.
Krem taki należy trzymać w lodówce. Jeżeli dodamy konserwantów możemy go stosować
przez 6 miesięcy.
Kolejnym punktem było zwiedzanie oranżerii, gdzie w cieple rosły głównie rośliny z krajów
południowych: cytryny, oliwki, agawy i zioła.
Na koniec przy lekkiej mżawce zjedliśmy kiełbaski z ogniska.
Wiosną wrócimy do ogrodu na kolejne warsztaty.
Katarzyna Maliszewska - Olech
Deszczowa pogoda wcale nie musi być smutna i nuda. Przekonały się o tym dzieci z grupy Sówek, które przez cały tydzień wesoło i z zainteresowaniem bawiły się wykonując ciekawe zadania dotyczące deszczowej pogody.
W trakcie zajęć dzieci poznały rolę wody w życiu człowieka podając rozwiązania na postawione pytanie Co by było, gdyby nigdy nie padał deszcz? na podstawie wysłuchanego opowiadania A. Widzowskiej pt. Kropelki, bawiły się w opadające krople deszczu ilustrując ruchem zmieniające się natężenia opadów deszczowych. Podczas całotygodniowych zabaw maluszki utrwaliły pojęcia duży, mały wprowadzając w ruch chustę animacyjną oraz układając sylwety według podanego rytmu, które następnie udekorowały plasteliną tworząc uśmiechnięte kropelki deszczowe. Zabawy dydaktyczne miały także na celu obeznać Przedszkolaków z doborem odpowiedniego stroju do zabaw w kałużach, podczas których wykonały pracę plastyczną - usprawniając małe rączki i paluszki przyklejały kolorowe koraliki na sylwecie kaloszy oraz stawiając niebieskie pieczątki imitujące krople deszczu. Sówki wykonały również badawcze zadanie, określając właściwości wody, dowiedziały się co pływa w wodzie, a co w niej zatonie wrzucając do miski z wodą poszczególne przedmioty.(ZDJĘCIA...)
Małgorzata Muchorowska
W dn. 23 października w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące wiedzy na temat segregacji śmieci zorganizowane przez Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne. Spotkanie odbyło się w żywej i radosnej atmosferze. Uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i chętnie uczestniczyli w konkursach, za co otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Nie ma wątpliwości, że po tak ciekawej lekcji ekologii uczniowie wiedzą już doskonale jak segregować śmieci i jakie znaczenie ma to dla naszej planety. Zdjęcia...
Aneta Szawarska
Miesiąc październik to obfity miesiąc z urodzinki naszych Przedszkolaków. W tym okresie świętowaliśmy urodziny Zuzi i Nadii. Urodzinki odbyły się poprzez różne zabawy ruchowe, śpiewanie i składanie życzeń jubilatkom oraz pyszny poczęstunek, który przygotowały kochane mamy dziewczynek. Dziękujemy! (ZDJĘCIA...)
Małgorzata Muchorowska
Uczniowie klasy V zapoznali się z cennym surowcem – drewno. Na zajęciach poznali gatunki drzew i ich znaczenie dla człowieka, etapy przetwarzania drewna i narzędzia do jego obróbki, a także właściwości i zastosowanie drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Aby wykorzystać drewno w praktyce uczniowie zaplanowali wykonanie samolotu. Zdjęcia...
Paulina Grab
Podczas zajęć plastycznych klasa VI wykonała masę solną, aby następnie z niej formować figurki. Tworzenie najróżniejszych przedmiotów z masy solnej ma bardzo długą tradycję. Nie tylko dzieci młodsze lubią takie zabawy, ale również starsi koledzy i koleżanki. Uczniowie uwierzyli we własne możliwości. Zdjęcia...
Paulina Grab
20 października zarząd PTTK zorganizował rajd turystyczny w Szczecinie "Chryzantema 3”. Uczniowie godnie reprezentowani naszą szkołę na trasie liczącej 6 km. Start rozpoczął się Zdroje – Dworzec – szlak czarny – Skórcza Góra – szlak zielony- Polana Słoneczna – Dęby Książęce i Cis Warcisław – Jezioro Szmaragdowe – szlak żółty i dotarcie do mety Centrum Edukacji Ogrodniczej. Uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy o Puszczy Bukowej, trzecie miejsce zajęła Martyna Bereżańska. Zdjęcia...
Paulina Grab
Uczniowie klasy VIII utrwalają zasady pisania rozprawki, grając w „CHIŃCZYKA TEZOWEGO”.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
W środę, dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedroneczki” wzięły udział w zajęciach, pt.: „Z wizytą w hucie, cukrowni i mleczarni”.
Celem zajęć było poznanie pracy osób wykonujących wybrane zawody, omówienie korzyści z ich pracy dla społeczeństwa jak również zaprezentowanie etapów wytwarzania produktów ze szkła, cukru, mleka i poznanie ich właściwości fizycznych.
Całe zajęcia przebiegły w „badawczej” atmosferze. Dzieci badały właściwości cukru oraz mleka. Jednak największą atrakcją było wykonanie dekoracyjnego słoja pełnego cukru oraz „Mlecznego obrazu”. Zdjęcia...
Monika Jastrzębska
W październiku po raz kolejny w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Dzień głośnego czytania”. Te comiesięczne spotkania i głośne czytanie dzieciom bajek przez naszych gości stymuluje rozwój naszych podopiecznych, wzbogaca słownictwo i pobudza ich wyobraźnię. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści czytanej przez Panią Policjantkę - Agnieszkę Szymańską - „Przygoda Jacka”, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się samochodem. (ZDJĘCIA...)
Monika Jastrzębska
Małgorzata Muchorowska
Agnieszka Urbaniak - Fratyka
W piątkowy poranek specyfikę pracy policjanta objaśniał uczniom klasy
trzeciej pan Naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Policji
w Pyrzycach Krzysztof Jemielity. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się
jakie trzeba mieć predyspozycje i wykształcenie, jakie szkolenia i kursy
ukończyć, aby zostać policjantem.
Pan Krzystof pokazał urządzenia, którymi policjancji posługuja się na codzień.
Najwiekszym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki. Przypomniał również bardzo
ważne dla uczniów zasady poruszania się po drogach, zarówno pieszo jak
i rowerem. Rozdał dzieciom breloczki i opaski odblaskowe, aby były widoczne
na drodze. Ostatnim punktem wizyty było ogladanie auta policyjnego.
Pan Krzysztof zaprosił nas, abyśmy odwiedzili go również na Komendzie Policji
w Pyrzycach. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za wizytę w naszej klasie.
Po spotkaniu z panem policjantem większość uczniów klasy trzeciej chce
w przyszłości wykonywac ten zawód.
Katarzyna Maliszewska - Olech
Grupa sówek w tym tygodniu mogła posmakować pieczywa z różnych rodzajów mąk. Dzieci zajadały się pysznymi bułkami z mąki pszennej, żytniej, razowej z dodatkami różnych rodzajów ziaren. Dokładnie zgłębiliśmy temat mąki – skąd się bierze? Dzieci poznały cały proces jej powstawania – od zasiania i ścinania zbóż po ich mielenie i dostarczenie gotowego produktu do sklepów. W trakcie zabaw dydaktycznych maluszki mogły pobawić się puszystą mąką, zamieniając się w małych „piekarzy”. Przedszkolaki stworzyły swoje chlebki z masy solnej, które po wyschnięciu pomalowały na brązowo; wyszukiwały w gazetach obrazki przedstawiające różne produkty powstające z mąki, tworząc z nich własne kompozycje poprzez wydzieranie i przyklejanie na kartkę. (zdjęcia...)
Małgorzata Muchorowska
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy Va i VII pod kierunkiem pań Pauliny Grab, Eweliny Gładysz i Moniki Demiańczuk . Młodzi artyści piosenką i humorystyczną scenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał medal wykonany przez naszych uczniów, oraz kwiaty. Na zakończenie Akademii głoś zabrał p. Dyrektor Roman Major dziękując za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie wręczając nauczycielom nagrody dyrektora. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas. Zdjęcia...
Paulina Grab
Ewelina Gładysz
Monika Demiańczuk