ZJAZD KLASOWY ROZPOCZYNAMY. PO RAZ PIERWSZY SIĘ SPOTYKAMY 30.06.2018 r.
Choć los nas rozłączył 41 lat temu i porozrzucał po całym świecie to kiedy padło hasło –SPOTKANIE-jaki był oddźwięk –to sami wiecie.
Właśnie minęło 41 lat,odkąd rozstaliśmy się po cudownym i beztroskim okresie pobytu w tej szkole.Ciężko uwierzyć,że tak dawno skończyliśmy szkołę.Miło wracać do tych momentów,które przywołują pozytywne i radosne wspomnienia.Właśnie minęło 41 lat,odkąd rozstaliśmy się po cudownym i beztroskim okresie pobytu w tej szkole.Ciężko uwierzyć,że tak dawno skończyliśmy szkołę.Miło wracać do tych momentów,które przywołują pozytywne i radosne wspomnienia.Właśnie minęło 41 lat,odkąd rozstaliśmy się po cudownym i beztroskim okresie pobytu w tej szkole.Ciężko uwierzyć,że tak dawno skończyliśmy szkołę.Miło wracać do tych momentów,które przywołują pozytywne i radosne wspomnienia.
Odnalazłam klasę prawie całą,wyrośniętą i dojrzałą.Rozdrapałam młodość naszą,myślę także że i waszą. Już nie chłopcy, lecz mężczyźni, już kobiety, nie dziewczyny.Wszyscy tacy pozmieniani, lecz my wszyscy, to ci sami.
41 lat minęło i myśmy się pierwszy raz spotkali.W MIELĘCINIE wszystko się zaczęło,gdzieśmy ze sobą się zbratali.Po tylu latach niewidzenia poznać siebie nie mogliśmy,z wiekiem człowiek się zmienia,a jednak się nie zapomnieliśmy.
Cieszmy się więc tą chwilą,gdy jest nas jeszcze tak wielu,bo może druga taka okazja nie powtórzy się ,choć bardzo byśmy chcieli.
Znów pójdziemy w dal życia,jak przedtem różnymi drogami,i tylko wspomnienie tych chwil na zawsze pozostanie z nami.
Wykształcenie to dobro, którego nikt nie był w stanie nas pozbawić. W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo zdrowia oraz uśmiechu każdego dnia. DZIĘKUJEMY za wszystkie starania ,które wkładała Pani w nasze wychowanie i edukację.Za codzienne ,niezwykłe ,trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. DZIĘKUJEMY !!!
Takie spotkanie jest czymś szczególnym dla nas-pamięć wraca do lat szkolnych ,we wspomnieniach odżywają koledzy ,nauczyciele ,wydarzenia.
NIECH ŻYJE PRZYJAŹŃ OD SZKOLNEJ ŁAWY! NIECH ŻYJĄ NASZE SZKOLNE LATA!NIEZAPOMNIANE MŁODZIEŃCZE LATA!!!
ORGANIZATORZY, Jolanta Wszoła
Już kolejny raz Zespół Szkół w Lipianach zorganizował konkurs ortograficzny dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Miał on na celu podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej; motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii; utrwalenie nawyku poprawnego pisania; wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych i interpunkcyjnych oraz stosowania ich w praktyce; rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem; kształcenie umiejętności samodzielnej pracy, oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół powiatu pyrzyckiego. W kategorii klas drugich I miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Olaf Rut.
Danuta Rajter
Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa
z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.
Kartezjusz
30 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy, dla klas IV-VI, ,,Znam baśnie Andersena”. Celem turnieju było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem.
Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju telewizyjnego ,,1 z 10”. Dzieci odpowiadały na szereg pytań, o różnym stopniu trudności, dotyczących treści baśni Andersena.
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością utworów duńskiego pisarza. Zwyciężyła Martyna Gorzelska z klasy IV. II miejsce zajęła Nikola Białas (V a), natomiast III, Marcel Bugaj (VI). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy drobne upominki.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
28 maja w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Jego głównym celem było motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, a także dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
W turnieju wzięło udział 16 uczniów z klas IV-VIII. Dzieci rywalizowały indywidyualnie, w dwóch kategoriach, klas IV-V i VI-VIII.
Najpierw uczestnicy konkursu obejrzeli krótkie przedstawienie. Młodzi aktorzy przypomieli zasady polskiej ortografii. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania różnorodnych zadań. Zmagali się z rebusami, napisali dyktando, uzasadniali pisownię wyrazów z licznymi trudnościami ortograficznymi, objaśniali reguły pisowni. Nie zabrakło też zadań dotyczących znajomości zasad interpunkcji.
Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania, o różnym stopniu trudności, pełne ortograficznych ,,pułapek”.
W kategorii klas IV-V laureatkami zostały: I – Tatiana Ogłoza (IV), II - Nikola Białas (V a), III- Natalia Marciniszyn (V a), natomiast wśród klas VI-VIII: I – Julia Woźnicka (VII) , II – Alicja Chojnacka (VI), III - Emilia Szczepaniak (VII).
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, natomiast pozostali uczestnicy drobne upominki.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Ewelina Gładysz
Uczniowie klasy VI, podczas lekcji wychowawczej, wykonali plakaty ukazujące skutki zażywania narkotyków.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Uczniowie klasy VII wykonali lapbooki o ,,Balladynie" J. Słowackiego.
Katarzyna Szełemej-Giergiel
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do
ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających
na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w
Gorzowie Wlkp. W poprzednich trzech edycjach brało udział blisko
34 tysiące osób.
Nasze czytanie odbyło się pod hasłem "Książki naszego dzieciństwa",
gdzie nauczyciele prezentowali literaturę, która ich urzekła w dzieciństwie.
Czytanie odbywało się w wielu miejscach i zajęciach. Dodatkowo w świetlicy
najmłodsi tworzyli swoje książki i zakładki do nich.
W akcji wzięło udział blisko 200 osób.
Katarzyna Maliszewska- Olech
W sobotę 11 maja br. wnaszej szkole odbył się Rajd Turystyczny "Konstytucji 3 Maja". Rajd rozpoczął się powitaniem przybyłych przedstawicieli szkół i ich opiekunów przez Dyrektora szkoły pana Romana Majora oraz pana Roberta Betynę. Rajd rozpoczął się krótkim przedstawieniem upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczestnicy rajdu mogli brać udział w konkursach, m.in. w quizie historycznym, konkursie platycznym, konkursie pieśni patriotycznych oraz konkurencjach spotrtowych, jak konkurs strzelecki, bieg w workach, chód na szczudłach i konkursie dla najmłodszych łowieniu rybek.
Do dyspozycji uczestników była przygotowana kuchnia "polowa", a w niej pyszny żurek oraz kiełbaski z grilla. Po rozegraniu wszystkich zmagań nadszedł czas podsumowania rajdu.
Dyrektor szkoły wraz z organizatorami konkursów i konkurencji wręczyli zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Szkoły biorące udział w rajdzie otrzymały również dyplomy uczestnictwa. Zapraszamy za rok. Zdjęcia...
Monika Demiańczuk
W piątek 10 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
228 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. Prowadząca apel Natalia Chrzanowska przybliżyła znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomniała tło historyczne tamtych wydarzeń i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
Konstytucja 3 Maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791. Miała ona być początkiem narodowej odbudowy. Dla wielu ówczesnych Polaków były to chwile chwały i nadziei, dla innych czas gwałtu na wolność.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski w czasie akademii został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz pieśń patriotyczna „ Witaj Majowa Jutrzenko” a cappella przez Julię Woznicką z klasy VII. Występ został wzbogacony o wiersz recytowany przez dziewczęta z klasy Va. Powagę uroczystości podkreśliły symbole narodowe oraz przygotowana scenografia.
Następnie Pan Dyrektor wygłosił krótkie przemówienie na temat doniosłości i znaczenia uchwalenia Konstytucji. W czasie apelu zostały wręczone dyplomy uznania i nagrody za osiągnięcia sportowe naszych uczniów pod opieką pani Edyty Antosik.
Dla upamiętnienia obchodów wszystkie klasy wykonały wspólne zdjęcie „Flaga dla Konstytucji”.Zdjęcia...
Stanisława Terelak- Żmuda
Aneta Szawarska
Ewelina Gładysz
Beata Mikołajczyk
W pierwszym tygodniu kwietnia w naszym przedszkolu dużo się działo, a to za sprawą jajka, a dokładniej jego właściwości. Sposobów na dokonanie wszelakiej analizy było wiele. Na początku dzieci dowiedziały się, które zwierzęta wykluwają się jaj. Następnie przystąpiły do badań, podczas których porównywały jajko surowe i ugotowane. Dotykały, potrząsały, smakowały, wąchały, analizowały jego budowę i sprawdzały jak reagują, gdy wprowadza je się ruch. Dzięki temu dowiedziały się, że jajko ugotowane kręci się dłużej niż surowe.
Kolejnym etapem badań było sprawdzenie jak zachowuje się jajko w wodzie po dodaniu soli, w coca-coli, herbacie i kawie. Dzieci dowiedziały, że skorupka jajka, podobnie jak zęby zbudowana jest z wapnia, i że należy dbać o higienę jamy ustnej, aby zapobiec przebarwieniom.
Na zakończenie dzieci porównywały wielkości jajek różnych ptaków i wspólnie doszły do wniosku, że największym jajem u zwierząt lądowych jest jajo strusia. Zdjęcia...
Monika Jastrzębska
W marcu założyliśmy ZIELONY OGRÓDEK. Znalazły się w nim fasola i cebula. Na początku dzieci umieściły fasolę na gazie znajdującej się na pojemniku z wodą i odstawiły w słoneczne miejsce. Następnie napełniły plastikowe pojemniki ziemią robiąc w nich otwory, do których włożyły cebulę. Kolejnym etapem była stała obserwacja roślin oraz dbanie o ich prawidłowy wzrost. Z posadzonej cebuli wyrósł szczypiorek, który był zdrowym i pysznym dodatkiem do kanapek. Zdjęcia...
Monika Jastrzębska
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Pyrzycach rozpoczęła msza święta za ojczyznę. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe szkół, ochotniczych straży pożarnych, policji i innych lokalnych instytucji, mieszkańcy oraz goście. Naszą szkołę godnie reprezentowali ósmoklasiści: Weronika Augustyniak, Zuzanna Balicka i Jakub Wolański. Po Mszy Świętej złożono kwiaty w kruchcie kościoła. Zdjęcia...
Ewelina Gładysz
„Dziecko żyjące w tolerancji nabiera cierpliwości.
Dziecko zachęcane uczy się wiary w siebie.
Dziecko rozumiane uczy się oceniać.
Dziecko traktowane uczciwie uczy się sprawiedliwości.
Dziecko żyjące w bezpieczeństwie uczy się ufać.
Dziecko przyjmowane takim, jakim jest uczy się akceptować.
Dziecko traktowane uczciwie uczy się prawdy.
Dziecko otoczone przyjaźnią uczy się szukać w świecie miłości”.
(Dorothy Law Nolte - Amerykańska pisarka i psychoterapeutka)
Idąc za tym mottem, uczniowie naszej szkoły, w czasie zajęć świetlicowych wykonali prace techniczno-plastyczne, m. in.: palmy wielkanocne, dekorację wielkanocną sali świetlicy a także brali udział w zabawach tematycznych.
Sylwia Krześniak-Ławik
Zofia Wierzbicka
Danuta Rajter
Stanisława Terelak-Żmuda
Eliza Gad
Uczniowie klasy II wykonali wiosenne kanapki wiedząc
jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma jedzenie warzyw.
Samodzielnie wykonanie kolorowych kanapek sprawiło dzieciom
dużo radości i uśmiechu. Wszystkie zrobione kanapki zostały
zjedzone na śniadanie. Smacznego.
Paulina Grab
Klasa II wie jak udzielić pierwszej pomocy, zapoznała się
z wyposażeniem apteczki, potrafi wezwać pomoc, zna numery
alarmowe. Uczniowie bawili się w małych ratowników i potrafią
udzielić pierwszej pomocy w przypadku: zranienia dłoni, oparzenia,
zadławienia, przegrzania i krwotoku z nosa.
Paulina Grab
Na zajęciach uczniowie klasy II omówili budowę roweru,
obowiązkowe wyposażenie, strój rowerzysty, zasady poruszania się
na drodze. Podsumowaniem zajęć był mini konkurs o ruchu drogowym.
Dzieci przygotowały dwie kredki: czerwoną (fałsz) i zieloną (prawda).
Nauczyciel czytał zdania, a dzieci decydowały o ich poprawności,
podnosząc kredki w odpowiednim kolorze.
Paulina Grab
Klasa II podczas zajęć dowiedziała się jak ważne dla zdrowia
jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna. Dzieci wycinały produkty
z gazet potrzebne do wykonania piramidy zdrowia, która pokazała nam
których produktów należy jeść jak najwięcej, a których powinniśmy
spożywać mniej lub znacznie mniej. Przypomina tez, że codziennie
trzeba znaleźć czas na wypoczynek i uprawianie sportu.
Paulina Grab
Podczas zajęć przyrodniczych dzieci sprawdzały
zgodnie z instrukcja, gdzie rośliny i zwierzęta maja lepsze warunki
do życia: w piasku czy w glebie. Mali obserwatorzy porównywali kolor,
wilgotność, rośliny i zwierzęta. Udało nam się znaleźć kilka kamieni,
ale i dżdżownice a także małe robaczki.
Paulina Grab
Wiosenna aura poprawia humory i dodaje zdrowia. W związku z tym 3 kwietnia poszliśmy na spacer do pobliskiego parku. Jest to dogodny czas na zabawę, obserwację i naukę. Dlatego "Żabki" z wielką radością wyruszyły odkrywać uroki wiosny. Dzieci podziwiały piękno budzącej się przyrody, obserwowały pojawiające się na drzewach pąki i z uśmiechem na twarzy nasłuchiwały śpiewu ptaków. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka
Dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w konkursie układania puzzli, który odbył się 29 marca 2019 r. Ideą konkursu była popularyzacja układania puzzli jako ciekawej i miłej zabawy, rozwijanie kreatywności dzieci oraz zwiększanie ich umiejętności manualnych, umysłowych i estetycznych. Dzieciom oprócz zdrowej rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa. Układanie puzzli ma wiele walorów. Jest doskonałą lekcją dla każdego dziecka. Uczy cierpliwości, umiejętności skupiania uwagi, ćwiczy pamięć. Po konkursie dzieci były zadowolone, cieszyły się z otrzymanych dyplomów i prezentów, z entuzjazmem opowiadały o swoich przeżyciach. Zdjęcia ...
Zofia Wierzbicka