• „AD FONTEM VITAE HOCADITU PROPERATE LAVANDI CONSTANTIS VITAE IANUA XPS ERIT”

„Spieszcie do zdroju życia, wy którzy się obmyć pragniecie. Niezmiennego życia bramą będzie Chrystus”

(Przyjaciel Ludu,1847r.)

Szkolne koło turystyczno - krajoznawcze dnia 13 kwietnia 2024 r. uczestniczyło w rajdzie pod patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej z okazji 900 lat Chrztu Pyrzyczan.

Podążaliśmy szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc, poznawaliśmy krótką historię i wzmianki o miejscach, które stoją do dziś i cieszą swoją wartością historyczną.

• Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego

0792_240415142840_001.pdf

Lista przyjętych do klasy I

0793_240415143122_001.pdf

• Zapraszamy rodziców do zapisu dzieci do naszej szkoły i przedszkola. Posiadamy jeszcze:

2 miejsca w punkcie przedszkolnym dla 3- i 4-latków;

2 miejsca w oddziale przedszkolnym dla 5- i 6-latków;

15 miejsc w klasie I dla 7-latków.

Więcej informacji mozna uzyskać w sekretariacie szkoły, tel. 91 5630490.

• I wiem, gdy łzę swoją trzymam jak złoty kamyk z procy,

Zrozumie mnie mały Branek z najcichszej Wielkiej Nocy”

Jan Twardowski

Święta Wielkanocne to niezwykły czas na barwne i bogate tradycje obrzędowe. Są to najbardziej radosne święta, które wieńczą okres Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.

Klasa Szósta swoje przygotowania rozpoczęła od palm wielkanocnych stworzonych samodzielnie, dzięki darom natury. Uwieczniliśmy to słowami: „Prawdziwa wolność to pewna cecha człowieka”.

Wolność dała początek kolejnym naszym przedsięwzięciom, idącym ku zbliżającym się wielkim wydarzeniu Świąt Wielkanocnych. Stworzyliśmy barwne pisanki, które są symbolem Życia i Odrodzenia.

• W środę, 20 marca 2024 roku w Pyrzyckim Domu Kultury odbył się 2 Pyrzycki Konkurs Talentów – MAM TALENT, którego celem było między innymi popularyzowanie działań artystycznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów i promowanie młodych talentów.

Gminna Komisja Konkursowa biorąc pod uwagę wymagania zawarte w regulaminie konkursu wyłoniła najlepszych.

Miło nam poinformować, iż wśród zwycięzców byli również uczniowie naszej szkoły należący do Koła Wokalno – Tanecznego.

Serdeczne gratulacje dla:

• ,,Za każdym uśmiechem,za każdym talentem, wyłaniają się z Ziemi cuda. Cuda, które trzeba pielęgnować"

XXV INTEGRACYJNY RAJD TURYSTYCZNY

,, POWITANIE WIOSNY "

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne Naszej Szkoły uczestniczyło w integracyjnym rajdzie w SOSW w Pyrzycach.

Braliśmy udział w konkursach sportowych, wiedzy z pierwszej pomocy oraz wiedzy przyrodniczej.

Uczestniczki zatańczyły swój taniec zaś Natalia Grabowska zaśpiewała piosenkę pt. ,, Meluzyna", którą wzbudziła ogromne emocje, życząc rozwijania swoich talentów i wiarę we własne możliwości.

• ,, Dzień dobry!!!

Pani Wiosna wita kolorami

,,Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna wszystko wkrótce zakwitnie".

W naszej szkole odbyły się kolorowe dni, które zwiastowały nadejście utęsknionej Wiosny. Każdy kolor miał swoją symbolikę dotyczącą Wiosny. Kolor biały to przebiśniegi, które jako pierwsze ukazują swoją wielkość nad zimą, kolor zielony to listki drzew, dzięki którym świat staje się piękniejszy. Kolor niebieski to szafirki symbolizujące niebo, zaś kolor czerwony to ciepło jakie daje Nam Słońce, dzięki Niemu natura budzi się do życia.

• ,, Wesoła myśl jest niczym wiosna- otwiera pąki natury ludzkiej "

Z wielką radością Społeczność Szkolna powitała Pierwszy Dzień Wiosny

Dziękujemy serdecznie za smaczny poczęstunek

Witaj Wiosno!